В Ісландії прийняли закон, який забороняє платити жінкам менше, ніж чоловікам

За порушення закону компанії в країні будуть штрафувати

фото Shutterstock

В Ісландії 1 січня 2018 року набув чинності новий закон, який передбачає рівну оплату праці чоловікам та жінкам. Про це повідомляє Business Insider із посиланням на Al Jazeera.

У новому законодавстві зазначається, що кожна компанія, яка має більше 25 осіб у штаті, зобов’язана отримати спеціальний сертифікат від уряду, який би підтверджував рівну оплату праці. В іншому випадку, компанії будуть штрафувати.

Закон було оголошено 8 березня 2017 року в Міжнародний жіночий день в рамках зусиль в країні викорінити гендерний розрив в оплаті праці до 2022 року.

«Законодавство є механізмом, за допомогою якого компанії та організації оцінюють кожну зроблену роботу, і за умови підтвердження рівної оплати праці, їм видають відповідний сертифікат» – сказала Дані Оск Арадоттір Пінд з Асоціації ісландських жінок з прав людини.

Скандинавська країна, в якій проживає більше 323 000 людей, протягом останніх дев’яти років займає перше місце в питанні гендерної рівності.

Нове законодавство було підтримано правлячим коаліційним урядом Ісландії, а також опозицією. Зазначається, що 50% законодавців в парламенті складають жінки.

«Я думаю, тепер люди починають розуміти, що це систематична проблема, яку ми повинні вирішувати новими методами. Жінки говорили про це протягом десятиліть, і я дійсно відчуваю, що нам вдалось підвищити рівень освіченості, і нам вдалось досягти того, що люди розуміють, що законодавство, яке ми мало раніше не працювало, і нам необхідно зробити щось більше», – додала Арадоттір Пінд.

В 2017 році розрив в оплаті праці між чоловіками та жінками в Великобританії склав 16,9%. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS