Два американських сенатори Кріс Ван Холлен (Демократична партія) і Марко Рубіо (Республіканська партія) підготували законопроект, згідно з яким проти країн, що втручаються в американські вибори, вводитимуться санкції, передає CNN.
Зокрема, економічні обмеження будуть введені й проти Росії, якщо вона «ще раз спробує втрутитися у вибори», сказано в документі.
Законопроект отримав назву DETER Act (The Defending Elections from Threats by Establishing Redlines – «Захист виборів від загроз шляхом встановлення червоних ліній»).
Згідно із законопроектом, іноземним урядам або агентам, що діють від їхнього імені, забороняється купувати рекламу для впливу на вибори або використовувати соцмережі «для поширення недостовірної інформації серед американців». Крім того, іноземним урядам забороняється зламувати, публікувати або вносити зміни в реєстраційні бази даних виборців та електронні поштові скриньки виборчих штабів або ж блокувати доступ до сайтів, які представляють дані про місця проведення голосування.
Глава Національної розвідки США через місяць після кожних федеральних виборів повинен буде представляти доповідь про іноземне втручання в ці вибори, пропонується в законопроекті.
Якщо ж американська розвідка встановить «повторні спроби Росії вплинути на вибори», проти Москви протягом 10 днів будуть введені «жорсткі санкції» проти енергетичного, оборонного, фінансового та промислового секторів. А ті російські посадовці, які фігуруватимуть у доповіді Національної розвідки США, будуть внесені до чорного списку, їм заборонять в'їжджати в США і мати активи в цій країні.
«Законопроект DETER посилає недвозначний сигнал Росії і будь-якій іншій країні, яка може взяти приклад з Москви: якщо ви на нас нападете, то наслідки будуть жорсткими», – заявив Ван Холлен.
«США не може бути країною, в якій іноземні спецслужби намагаються впливати на наш політичний процес – і це залишається без наслідків. Новий законопроект покликаний стримати іноземні держави від втручання в наші вибори», – зазначив Рубіо.
Сенатори наводять дані американської розвідки, згідно з якими слабкостями американської виборчої системи в ході наступної кампанії, крім Росії, можуть скористатися Китай, Іран і Північна Корея.