Європейський союз планує до 2030 року налагодити переробку всіх видів пластикових відходів, скоротити використання виробів із пластику одноразового призначення та обмежити навмисне використання мікропластику, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Як зазначається, відповідну першу європейську стратегію щодо захисту навколишнього середовища від відходів з матеріалів з пластику як одного з елементів переходу до більш циркулярної економіки, яку прийняла Європейська комісія (ЄК), винесуть на обговорення в середу на пленарну сесію Європарламенту.
«Завдяки цій новій стратегії всі види пластикової упаковки на ринку ЄС піддаватимуться переробці до 2030 року, буде скорочено використання виробів із пластику одноразового призначення, а навмисне використання мікропластику буде обмежено», – йдеться в комюніке Європейської комісії.
Крім того, стратегія ставить завдання зробити рентабельною для підприємств переробку пластикових відходів, скоротити число таких відходів, покласти край їхньому скиданню в моря, стимулювати інвестиції в інновації, сприяти в усьому світі зміні підходів до пластикових відходів.
Так, у Брюсселі вважають, що лідируюча роль у такому переході сприятиме новим перспективам для інвестицій і створенню робочих місць у ЄС.
Як зазначається, йдеться про те, щоб змінити підхід до створення продукту – від ідеї до виробництва, використання і його переробки.
Нагадаємо, що в Україні, як писав Mind, за два роки американці побудують під Києвом сміттєпереробний завод, а енергію від спалювання сміття переводитимуть в електроенергію і постачатимуть в мережу за зеленим тарифом. Вартість заводу оцінюють в $20 млн, запуск відбудеться до 2020 року.
А напередодні новорічних свят ГО ReThink та асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» запустили калькулятор харчових відходів foodwaste.in.ua. Його мета – підрахувати, яку кількість їжі українці викидають на смітник.