Польський Верховний суд визнав судову реформу уряду «неконституційною»

Голова Верховного суду вже назвала нові закони «переворотом»

фото Shutterstock

Верховний суд Польщі засудили спірну судову реформу чинного уряду та назвав її «неконституційною», приєднавшись до критики всередині країни та за кордоном. Про це повідомляє Euractiv.

Реформи, внесені правлячою партією «Право і справедливість» (PiS), вже призвели до того, що Єврокомісія розпочала безпрецедентні дисциплінарні процеси проти Варшави за те, що вона вважає системною загрозою незалежності польської судової влади.

Багато з нових правових положень «протирічать стандартам польської конституції, на додаток до порушення принципу розподілу повноважень незалежності судів та суддів, та також їх безпеки», – йдеться в заяві Верховного суду.

Заяву було прийнято на спільному засіданні суддів суду. 69 суддів схвалили текст, 3 – проголосували проти, 3 – утримались.

Один із нових законів, затверджених минулого місяця президентом Польщі Анджеєм Дудою, припиняє мандати майже половини суддів Верховного суду, зокрема його голови Малгожати Герсдорф, яка назвала нові закони «переворотом».

Друга реформа надала парламенту право обирати членів Національної ради судових органів, завданням яких є нагляд за судовою безпристрасністю. Критики вважають, зо ця зміна може знизити незалежність органу.

Цього тижня президент Національної ради судових органів Даріуш Завістовський пішов з посади «на знак протесту».

Як повідомлялось, Єврокомісія  вирішила ініціювати процес статті 7 проти Польщі стосовно судової реформи в країні, яка може спричинити тимчасову втрату права голосу в Польщі. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS