Міністерство фінансів України повторно вноситиме на розгляд уряду скасовані акти Кабміну, які стосуються реформи Державної фіскальної служби (ДФС), з усіма доопрацюваннями та рекомендаціями партнерів, йдеться на сайті міністерства.
«Скасування зазначених актів – це скасування стратегії подальших кроків і дій. Неможливо щось змінювати, не маючи конкретного завдання та стратегічного бачення того, до чого мають привести ці зміни», – зазначається у повідомленні.
Так, зі скасуванням актів Кабміну, спрямованих на інституційну реформу ДФС, зокрема, реорганізацію структури, залучення нових людей та остаточну ліквідацію податкової міліції, зміна операційних процесів є важливим, але недостатнім кроком для комплексної реформи служби. Мінфін виступає за комплексне бачення реформи і комплексну зміну її роботи.
«Нова ДФС – це основа довіри між бізнесом і державою. Тільки така довіра сприятиме добровільній сплаті податків, своєчасному та повноцінному наповненню бюджету, а отже, й фінансуванню всіх потрібних реформ. Для цього ДФС доведеться пройти довгий шлях, фактично повністю змінити філософію своєї роботи: перетворитися з репресивного органу тиску на якісну сервісну організацію», – йдеться у повідомленні.
Крім того, Мінфін зазначає, що сьогодні основну роботу по IT у ДФС віддано на аутсорсинг, – «сильна внутрішня команда у службі відсутня».
Так, це уповільнює впровадження онлайн-послуг і не дозволяє мати комплексну стратегію розвитку IT у ДФС.
Як писав Mind, рішенням від 11 січня Кабінет міністрів України скасував реформування ДФС і митниці, а також скасовано реформу органів податкового та митного контролю.