Промислові працівники в Німеччині розпочали третій день 24-годинного страйку через несправедливу, на їх погляд, оплату праці та кількості робочих годин. Про це повідомляє Reuters.
Цілодобові «вихідні», які мають закінчитись в п’ятницю вночі, стали останнім попередженням профспілки IG Metall. Наступним кроком можуть стати розширені промислові дії, які коштуватимуть німецьким компаніям сотен мільйонів євро.
Wir sind heute beim 24 Stundenstreik der #igmetall in #Essen dabei! ✊ pic.twitter.com/A3cbCUyWNs
– DIE LINKE. Essen (@linkeessen) 31 января 2018 г.
Як профспілка, так і працівники заявили, що готові відновити переговори наступного тижня в понеділок, але вони наполягають, що інша сторона має проявити більшу готовність іти на поступки.
Warnstreik der #IGMetall in #Mülheim an der Ruhr. Gut 2500 Angestellte nahmen an der Kundgebung teil. Forderung sind unter anderem 6% mehr Lohn. pic.twitter.com/KsXubZugJe
– SAT.1 NRW (@sat1nrw) 23 января 2018 г.
Посилаючись на швидке економічне зростання за останні шість років та рекордно низький рівень безробіття, IG Metall вимагає підвищення заробітної плати на 8% протягом 27 місяців для 3,9 млн працівників металургійних та машинобудівних заводів у Німеччині.
Профспілка також попросила скоротити щотижневі години роботи з 35 до 28 для догляду за дітьми, хворими родичами або особами похилого віку, а також надати можливість повернутись на повний робочий день після двох років.
Роботодавці погодились на підвищення зарплати на 6,8%, але відхилили прохання щодо скорочення робочих годин.
За даними IG Metall, близько 200 000 працівників у більш ніж 100 компаніях, включно з автовиробниками MAN та Ford, провели в середу та четвер 24-годинні страйки. Очікується, що у п’ятницю кількість компаній збільшиться до 260.
Економічний інститут DIW оцінив, що страйки можуть коштувати компаніям близько 62 млн євро ($77 млн) на день, за умови, що 50 000 працівників або в середньому 200 осіб в компанії припинять працювати протягом дня кожен.