Кабінет міністрів планує захищати українських експортерів від ризиків неплатежів та фінансових втрат за допомогою новоствореного експортно-кредитного агентства (ЕКА), повідомляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) на своєму сайті.
Як зазначається, згідно з установчими документами, ЕКА діятиме у формі приватного акціонерного товариства (ПрАТ) зі статутним капіталом у 200 млн грн, які забезпечені коштами з державного бюджету, а перший випуск акцій ЕКА становитиме 200 000 штук.
Відповідальним за виконання дій, пов’язаних із здійсненням приватного розміщення акцій ПрАТ визначено Мінекономрозвитку.
Як повідомляється, ЕКА здійснюватиме страхування, перестрахування і надання гарантій за договорами, які забезпечують розвиток експорту. Крім того, воно також братиме участь у виконанні програм часткової компенсації відсоткової ставки за експортним кредитом і надаватиме консультації експортерам.
«ЕКА сприятиме переходу України від сировинного експорту до експорту товарів і послуг з доданою вартістю. Ми плануємо взаємодіяти з парламентом щодо внесення змін до закону про ЕКА у відповідності з нашою позицією, щоб прийняти зміни, потрібні для ефективної роботи агентства. Після цього розпочнеться формування команди і органів ЕКА, затвердження необхідних нормативних актів, затвердження операційних процедур агентства і зрештою – запуск його роботи», – йдеться в повідомленні з посиланням на першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва.
За словами, заступника міністра – торгового представника України Наталії Микольської, прийняття документу є послідовним кроком для запуску системи державної підтримки та просування українських експортерів, а це, в свою чергу, є одним із ключових пріоритетів Мінекономрозвитку на поточний рік.
«Запуск ЕКА дуже важливий для захисту українських експортерів від ризиків неплатежів, фінансових втрат та забезпечення доступного фінансування. Ми працюємо над тим, щоб ЕКА було ефективною інституцією з прозорими процесами і корпоративним управлінням, діяльність якої відповідає найкращим міжнародним практикам», – зазначила Микольська.
Як писав Mind, крім того, Україна з 1 лютого 2018 року стала повноправним учасником Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження, завдяки який ми розширимо присутність своїх товарів на ринках третіх країн, з якими укладені угоди про вільну торгівлю.