За два роки з моменту зняття Вашингтоном 40-річної заборони на експорт нафти, танкери, заповнені американською сирою нафтою попливли до більш ніж 30 країн, включно з Китаєм та Індією. Про це повідомляє Reuters.
Потік нафти із США підірвав глобальні ціни на нафту та вплив країн-експортерів ОПЕК і захопив долю ринку, яка до цього належала її країнам-членам.
Американські виробники стали серйозною конкурентною загрозою для інших країн-експортерів, таких як Саудівська Аравія та Росія.
Згідно із прогнозом Міжнародного енергетичного агентства, наступного десятиліття обсяги виробництва в США складатимуть понад 80% світової пропозиції.
Більша частина збільшеного потоку піде до Китаю, який є найбільшим імпортером в світі.
Чен Бо, президент Unipec – найбільшого покупця американської сирої нафти, сказав, що компанія очікує подвоїти імпорт з США цього року до 300 000 барелів на добу, оскільки вона прагне розширити продажі в Азії і знайти нових клієнтів для американського експорту в інших регіонах, зокрема і в Європі.
У період з 2010 по 2017 роки видобуток нафти в США зріс з 5,5 млн барелів до 10 млн барелів на день, тим самим наближаючись до рекордних обсягів видобутку, зафіксованих у 1970 році. Таким чином виробництво в США наздоганяє обсяги виробництва у Саудівській Аравії та Росії, які складають близько 10,9 млн барелів на день.
Американські виробники також витісняють іноземну нафту з США.
Загальний імпорт сирої нафти до США впав на 3 млн б/д до 7,6 млн барелів на день з пікового показника у 10,6 млн б/д у 2006 році.
Дізнатись більше про вартість нафтопродуктів на 8 лютого можна із матеріалу Mind.