Хакерам вдалося вкрасти більше 1 млрд рублів ($17 млн) з російських банків, застосовуючи інструмент тестування безпеки Cobalt Strike. Про це повідомив офіційний представник Центрального банку РФ, передає Reuters.
Зазначається, що Росія знаходиться під пильним наглядом служб кібербезпеки у зв’язку з обвинуваченнями у здійсненні кібератак у Європі та США. Ці звинувачення Кремль спростовує.
Російська влада зараз намагається показати, що і Росія теж є жертвою кіберзлочинності, і що вона застосовує усіх можливих заходів для боротьби з нею.
Заступник голови Центрального банку Дмитро Скобелькін заявив, що в 2017 році було зареєстровано 21 «хвилю кібератак» із використанням інструменту Cobalt Strike.
«Напади було здійснено на більш ніж 240 кредитних організацій, 11 з них були успішними. Вкрадена сума складає більше 1 млрд рублів», – сказав він.
Cobalt Strike – це інструмент безпеки, який використовується для перевірки сили кіберзахисту, але хакери його застосовували для нападів на банки в Росії та Європі.
Група, відома під назвою Cobalt, завдяки вищезазначеному інструменту, спромоглася здійснити атаки на банкомати у більш ніж 10 країнах у 2016 році. Завдяки шкідливій програмі банкомати самі видавали готівку.
Нагадаємо: на початку лютого в Києві було відкрито Центр реагування на кіберзагрози, який має на меті виявляти їх на ранніх стадіях виникнення.
До чого слід бути готовими українським підприємцям та чиновникам у сфері кібербезпеки у 2018 році та як можна використати гіркий досвід 2017-го, дізнайтеся з матеріалу Mind «Кібербезпека-2018: чого чекати бізнесу?»