Іран вийде з ядерної угоди, якщо не отримуватиме від неї економічної вигоди, – МЗС Ірану

Якщо учасники погодяться на ультиматум Трампа, «угода не виживе»

фото з pixabay.com

Іран вийде з ядерної угоди, якщо не буде отримувати від неї економічної вигоди, а великі банки не продовжуватимуть займатися бізнесом з країною. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Ірану Аббас Араккі, передає Reuters.

Угода між Іраном та шістьма державами – Великобританією. Китаєм, Францією, Німеччиною, Росією та США – в липні 2015 року зобов’язала Тегеран обмежити свою ядерну програму в обмін на послаблення санкцій, які призвели до послаблення економіки країни.

Але 12 січня президент США Дональд Трамп оголосив про ультиматум європейським державам, заявивши, що, або вони погоджуються на «виправлення жахливих недоліків Іранської ядерної угоди» або він відмовиться продовжувати послаблення санкцій.

Санкції США проти Ірану відновлять свою дію, якщо американський президент не продовжить угоду 12 травня.

«Угода не виживе, якщо ультиматум пройде, – сказав Араккі. – Якщо та ж сама політика невизначеності стосовно Спільного всеохоплюючого плану дій (JCPOA) продовжуватиметься, ми не залишатимемось в угоді, яка не приносить нам жодної користі. Це факт».

Нагадаємо: у січні президент США Дональд Трамп погодився продовжити режим заморожування санкцій проти Ірану в рамках реалізації угоди щодо ядерної програми, але наголосив, що робить це востаннє.

 Як повідомлялось, попри погляди та ультиматум Трампа, Франція прагне збільшити торгівлю з Іраном.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS