Данилюк: 130 місце у дослідженні «індексу сприйняття корупції» - скромний прогрес

Однак, - «це справжній заклик до рішучих дій»

Фото: Уніан

Міністр фінансів України Олександр Данилюк прокоментував результати дослідження індексу сприйняття корупції (CPI) від Transparency International, в якому Україна посіла 130-е місце, і, це на думку міністра, є справжній заклик для подальших рішучих дій у боротьбі з корупцією.

«Такий скромний прогрес можливо було б вважати перемогою, якби ми були принаймні у топ-30. Але сьогодні, коли ми все ще перебуваємо в нижній частині рейтингу, а низку необхідних ініціатив та процесів продовжують блокувати та затягувати, подібний результат – це справжній заклик до рішучих дій», – написав Данилюк у своєму Facebook.

Він зазначив, що рекомендоване експертами Transparency International Україна cтворення Служби фінансових розслідувань (СФР) та розвиток електронних сервісів ДФС – «сьогодні серед ключових завдань Міністерства фінансів, перші кроки вже зроблено».

«Законопроект про СФР розроблено і узгоджено з усіма зацікавленими сторонами. Вже цього року ми маємо зробити все, аби втручання правоохоронних органів в економічну діяльність чесного бізнесу залишилося у минулому», – написав Данилюк.

Також він зазначив, що продовжується робота над розвитком електронних сервісів ДФС. «Запровадження реєстру ПДВ у минулому році та єдиного вікна на всіх митницях у цьому – важливі ініціативи, які нам вдалося реалізувати. На черзі – переведення в онлайн 10 основних адмінпослуг, що складають до 90% завантаженості ЦОПів. Автоматизація процесів є важливою складовою боротьби з корупцією, адже мінімізує людський фактор та можливості для зловживань», – йдеться в повідомленні.

Як підкреслив Данилюк, «важливо розуміти, що саме сприйняття високого рівня корупції в Україні гальмує залучення інвестицій та розвиток нашої економіки. Тому продовжуємо працювати та чекаємо справді успішних результатів у CPI-2018!».

Як писав Mind, Україна вперше за 8 років обійшла Росію в зазначеному дослідженні і посіла 130-е місце, серед 180 країн, ситуацію в яких перевірила Transparency International.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS