Після запуску Falcon 9 головна частина ракети повернулася на Землю неушкодженою

Тим часом Маск проговорився, яким буде пароль до глобальної мережі супутникового інтернету

Instagram Elon Musk

Під час сьогоднішнього запуску ракети Falcon 9, призначеного для виведення на орбіту іспанського супутника і власних супутників SpaceX, компанія спробувала упіймати половину головного обтічника ракети у велику сітку, натягнуту на спеціальному судні, яке чекало на ракету в океані.

Обтічник не потрапив в сітку і приземлився на воду за кілька сотень метрів від судна, однак не зазнав ушкоджень при посадці, повідомив Ілон Маск в своїх акаунтах у Twitter та Instagram.

Уточнюється, що компанія обладнала сіткою спеціальне судно «Містер Стівен», туди мала приземлитися частина Falcon 9. Під час зниження на висоті кількох кілометрів у обтічника розкривається керований парашут, який за рахунок сигналів GPS направляє обтічник до судна в океані.

Going to try to catch the giant fairing (nosecone) of Falcon 9 as it falls back from space at about eight times the speed of sound. It has onboard thrusters and a guidance system to bring it through the atmosphere intact, then releases a parafoil and our ship, named Mr. Steven, with basically a giant catcher’s mitt welded on, tries to catch it.

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on

Через годину після запуску ракети Ілон Маск написав, що обтічник не зміг потрапити у сітку і впав у воду за кілька сотень метрів від судна. Маск наголосив, що обтічник не постраждав, і опублікував його фото.

Нагадаємо, сьогодні з авіабази Вандерберг у Каліфорнії успішно стартувала ракета-носій Falcon 9 приватної космічної компанії Ілона Маска SpaceX, яка понесла на орбіту перші супутники, які роздаватимуть інтернет по всій планеті. До 2024 року планується вивести на орбіту мережу із 12 тисяч таких супутників.

За останньою інформацією від Маска, перші два супутники, які називаються Tintin A&B, вже розгорнули свої локатори і вийшли на звязок із земними станціями.

«Через 22 години Tintin A & B посилатимуть світу привіт, коли пролітатимуть над Лос-Анджелесом», – повідомив винахідник в іншому твіті.

Також Маск «проговорився», що паролем до глобальної мережі Wi-Fi буде слово «марсіани» ( «martians»).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS