Загальна сума всіх статків і приватного майна, яким володіють люди в усьому світі, досягає майже $215 трлн, згідно з новим звітом New World Wealth, на який посилаюється «Вести Экономика».
У кожному з 10 найбагатших міст світу жителі володіють активами на суму від $1 трлн до $3 трлн. Загальна приватна власність включає всі активи – нерухомість, готівкові кошти, цінні папери та бізнес.
Згідно з дослідженням New World Wealth, обсяг приватного капіталу – це більш точний показник фінансового благополуччя економіки країни, ніж показник ВВП. Зрештою, саме цей показник відображає купівельну спроможність населення.
У рейтинг 10 найбагатших міст світу увійшли саме ті міста, де мешканці мають найбільше приватної власності.
Приватний капітал: $1 трлн
Сінгапур відомий як одна з найбільш сприятливих економік для розвитку бізнесу. Крім того, тут надзвичайно сприятливий податковий режим.
Приватний капітал: $1 трлн
Сідней – один з найбільших фінансових центрів у регіоні. Крім того, сюди часто переїжджають багаті люди, що пов'язано з привабливим кліматом і високим рівнем безпеки.
Приватний капітал: $1,3 трлн
Гонконг як особливий адміністративний район залишається впливовим фінансовим вузлом Китаю. Гонконг вважається центром взаємодії Сходу і Заходу. Також тут знаходиться сьома найбільша біржа в світі.
Приватний капітал: $1,4 трлн
У цю суму включено також приватний капітал жителів Малібу і Беверлі-Хіллз. Це один з найбільших світових центрів індустрії розваг у сфері кіно, театру, музики, літератури і телебачення.
Приватний капітал: $2 трлн
Шанхай вважається фінансовим центром Китаю. У 1990 році в Шанхаї була створена Шанхайська фондова біржа, перша на території материкового Китаю. Зараз це четверта найбільша біржа в світі.
Приватний капітал: $2,2 трлн
Пекін – столиця і одне з міст центрального підпорядкування Китайської Народної Республіки. Останнім часом все частіше бере на себе роль локомотива підприємницької діяльності і основного поля для створення інноваційних підприємств.
Приватний капітал: $2,3 трлн
Цей регіон включає такі міста, як Сан-Франциско, Сан-Хосе, Окленд, Пало-Альто, Лос-Альтос, Редвуд-Сіті, Сан-Матео, Маунтін-В'ю. Регіон вважається центром світових технологій та інновацій.
Приватний капітал: $2,5 трлн
У Токіо знаходиться третя найбільша в світі фондова біржа. Крім того, в столиці Японії проживає найбільша кількість мільйонерів у світі.
Приватний капітал: $2,7 трлн
Лондон відноситься до глобальних міст вищого рангу і є провідним світовим фінансовим центром. Його економіка становить п'яту частину економіки всієї Британії.
Один з найбільших світових центрів валютної та фондової торгівлі – Лондонська фондова біржа. У 2017 році вперше в сучасності спостерігався відтік капіталу з міста.
Невеликі містечка навколо Лондона також відрізняються високою концентрацією приватного капіталу, однак ці показники не включені в рейтинг.
Приватний капітал: $3 трлн
У місті знаходяться такі біржі, як Нью-Йоркська фондова біржа, NASDAQ, Американська фондова біржа, Нью-Йоркська товарна біржа і Нью-Йоркська торгова палата.
Нью-Йоркська фінансова галузь зосереджена на Уолл-стріт у нижньому Манхеттені. Сусідні регіони також відрізняються високим рівнем приватного капіталу, однак вони не включені в цю суму.
Нагадаємо: Київ визнано одним з найдешевших міст світу, поруч із містами у Філіппінах і Камбоджі.