У ході ранкового пленарного засідання Верховної Ради було прийнято закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо забезпечення прикордонної безпеки держави« (№5442) в другому читанні і в цілому.
Згідно з пояснювальною запискою, документ передбачає збільшення штрафів за опір прикордонникам і представникам громадських організацій, які охороняють кордон.
Зокрема, «злісна непокора законному розпорядженню або вимозі військовослужбовця або працівника ДПСУ під час виконання ним службових обов'язківс, коли він охороняє кордон, спричинить за собою штраф у розмірі 850–1700 грн (зараз – у десять разів менше). Повторне порушення призведе до штрафу у 1700–5100 грн. Для порівняння: зараз цей показник складає 170–340 грн.
Разом із цим законопроект передбачає підвищення штрафів за порушення правил реєстрації та перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства з 510–850 грн до 1700–5100 грн.
Додано нову статтю: наразі за умисний в'їзд в Україну іноземцем, незважаючи на заборону, штраф становитиме від 1700 до 5100 грн.
Порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповані території – 3400–5100 грн. Повторно групою осіб або протягом року – до 8500 грн.
Незаконний в'їзд до зони проведення антитерористичної операції вперше – 510–850 грн, повторно протягом року або групою осіб – 850–1190 грн.
#Рада8 прийняла #ЗП5442 щодо удосконалення заходів, які вживаються Держприкордонслужбою у протидії нелегальній міграції на державному кордоні та інших правопорушень у прикордонній сфері pic.twitter.com/WIWUmAySuo
– Верховна Рада України (@verkhovna_rada) 27 лютого 2018 р.