Україна буде боротися з нелегальним ввезенням російських добрив

Для цього буде розширено список продукції, яка потрапляє під антидемпінгові мита

фото Shutterstock

Уряд України має намір мінімізувати нелегальний імпорт в країну мінеральних добрив з Росії, щодо яких минулого року були вжиті антидемпінгові мита. Для цього буде розширено перелік кодів продукції, до якої застосовуються обмежувальні заходи, заявив перший віце-прем'єр, глава українського міністерства економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, передає УНІАН.

Навесні 2017 року Україна ввела мита в розмірі 31,84% на імпорт двох видів російських азотних добрив – карбаміду і карбамідно-аміачної суміші (КАС). На час введення мит Росія виступала основним постачальником азотних добрив в Україну (80-90% українського імпорту).

За словами Кубіва, російські добрива продовжують надходити на Україну через Білорусь та інші країни СНД.

«Ми розуміємо, що термін закінчується 18 квітня тих антидемпінгових заходів, які ми застосували. Коди ми будемо змінювати, розширювати, щоб мінімізувати надходження нелегальних добрив», – сказав віце-прем'єр.

У свою чергу, прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що майбутнє рішення має захистити національних виробників і при цьому не допустити монополізації ринку всередині країни.

У 2014 році Україна ввела п'ятирічні мита на імпорт російських добрив, але це стосувалося тільки аміачної селітри. Ставки мита складають 20,51-36,03%. Росія оскаржує це рішення в рамках СОТ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS