Президент України Петро Порошенко привітав рішення президента США Дональда Трампа продовжити ще на рік санкції щодо Росії через її агресію в Україні.
«Вітаю рішення президента Дональда Трампа продовжити дію американських санкцій проти Росії. Це чіткий сигнал агресору, що дія обмежувальних заходів буде тривати, поки не будуть відновлені суверенітет і територіальна цілісність України. Ні пропаганда, ні брязкання зброєю, ні енергетичний шантаж не зруйнують проукраїнську коаліцію», – написав Порошенко на своїй сторінці у Twitter.
Трамп 2 березня підписав указ про продовження на рік санкцій щодо Росії, які були запроваджені в 2014 році указами Барака Обами через дії РФ в Україні.
Санкції продовжено, оскільки «дії і політика, яких стосуються ці укази, і надалі становлять надзвичайну загрозу національній безпеці та зовнішній політиці США», йдеться в тексті повідомлення про указ, оприлюдненому на сайті Білого дому, пише Deutsche Welle. Тому санкції повинні залишатися в силі після 6 березня 2018 року.
Трамп зазначив, що продовжує їхню дію на рік. Документ буде опублікований в «Федеральному реєстрі» та переданий Конгресу США.
Нагадаємо, 2 серпня 2017 року Трамп підписав закон про розширення санкцій проти Росії. Серед іншого запроваджені обмежувальні заходи проти російського енергетичного сектора, в тому числі в Європі.
28 листопада американське міністерство фінансів запровадило додаткові обмеження щодо операцій з кредитування деяких російських компаній фінансового та енергетичного сектору, а 26 січня в санкційний список було внесено 21 фізичну особу з Росії, а також низку енергокомпаній.
Росія відчує наслідки дії санкцій в 2020-х роках, впевнений Микола Бєлєсков, заступник директора Інституту світової політики, пише ВВС.
«Для росіян критично важливо у новій програмі по озброєнню мати доступ до західних військових технологій. У них основне завдання – не переозброювати свою армію на нові зразки озброєння, а розвивати зброю нового покоління. Це буде надзвичайно важко зробити Росії через санкції», – зазначає аналітик.
За його словами, хоча Росія впоралася з короткостроковими наслідками санкцій, середньострокові й довгострокові ефекти ще не настали, тобто технічні наслідки відсутності доступу до технологій у сфері видобування нафти та у військовій сфері.