Міністерство екології та природних ресурсів України має намір приєднатися до позову німецьких колег проти російського «Газпрому» та ініційованого ним будівництва трубопроводу «Північний потік-2» по дну Балтійського моря.
Про це повідомив міністр екології Остап Семерак на своїй сторінці у Facebook. Він вважає, що будівництво Nord Stream 2 – це не економічна, а політична ініціатива.
«Але я знаю, що стара добра Європа не лише бюрократично мудра, а й принципова у безпековій політиці. Відмова від Північного потоку-2 – це в тому числі і безпека в регіоні», – написав він.
Мінприроди має намір долучитися до судового позову німецьких екологів (Nabu -така цікава назва колег екологів 🙂 ) проти ...
Posted by Остап Семерак on Saturday, 3 March 2018
Німецьке природозахисне об'єднання NABU (Nature And Biodiversity Conservation Union) подало позов до Вищого адміністративного суду проти рішення гірничого управління німецького міста Штральзунд дозволити будівництво трубопроводу в територіальних водах Німеччини, повідомляє Deutsche Welle. Дозвіл було видано наприкінці січня ц.р.
Тим самим NABU намагається запобігти початку будівельних робіт, які заплановані вже на травень.
Організація вказує на те, що в територіальних водах Німеччини трубопровід повністю буде проходити через морські природоохоронні зони. Це становить небезпеку для життя багатьох морських тварин. Позов NABU підтримує і німецьке відділення Всесвітнього фонду дикої природи (WWF).
Дозвіл видано на будівництво газопроводу на ділянці протяжністю 55 км в районі Любміна поблизу Грайфсвальда. У березні закінчується термін, коли це рішення можна оскаржити в судовому порядку.
У NABU вказують на те, що ні Росія, ні інші країни, через територіальні води яких повинен пройти газопровід (Швеція, Данія і Фінляндія), наразі не видали дозволи на його будівництво. Тому й Німеччині не треба форсувати події, поки інші країни не погодилися на реалізацію проекту, переконані в NABU.
Як повідомлялося, канцлер Німеччини Ангела Меркель підтримує «Північний потік – 2» і вважає його суто економічним проектом.
Водночас семеро депутатів німецького Бундестагу виступили проти будівництва газопроводу «Північний потік-2». На їхню думку, співпраця з Росією призведе до «розколу ЄС та втрати довіри».