Українське Мінекології хоче приєднатися до позову проти «Північного потоку-2» та «Газпрому»

Позов проти будівництва трубопроводу подала німецька екологічна організація

фото Shutterstock

Міністерство екології та природних ресурсів України має намір приєднатися до позову німецьких колег проти російського «Газпрому» та ініційованого ним будівництва трубопроводу «Північний потік-2» по дну Балтійського моря.

Про це повідомив міністр екології Остап Семерак на своїй сторінці у Facebook. Він вважає, що будівництво Nord Stream 2 – це не економічна, а політична ініціатива.

«Але я знаю, що стара добра Європа не лише бюрократично мудра, а й принципова у безпековій політиці. Відмова від Північного потоку-2 – це в тому числі і безпека в регіоні», – написав він.

Мінприроди має намір долучитися до судового позову німецьких екологів (Nabu -така цікава назва колег екологів 🙂 ) проти ...

Posted by Остап Семерак on Saturday, 3 March 2018

Німецьке природозахисне об'єднання NABU (Nature And Biodiversity Conservation Union) подало позов до Вищого адміністративного суду проти рішення гірничого управління німецького міста Штральзунд дозволити будівництво трубопроводу в територіальних водах Німеччини, повідомляє Deutsche Welle. Дозвіл було видано наприкінці січня ц.р.

Тим самим NABU намагається запобігти початку будівельних робіт, які заплановані вже на травень.

Організація вказує на те, що в територіальних водах Німеччини трубопровід повністю буде проходити через морські природоохоронні зони. Це становить небезпеку для життя багатьох морських тварин. Позов NABU підтримує і німецьке відділення Всесвітнього фонду дикої природи (WWF).

Дозвіл видано на будівництво газопроводу на ділянці протяжністю 55 км в районі Любміна поблизу Грайфсвальда. У березні закінчується термін, коли це рішення можна оскаржити в судовому порядку.

У NABU вказують на те, що ні Росія, ні інші країни, через територіальні води яких повинен пройти газопровід (Швеція, Данія і Фінляндія), наразі не видали дозволи на його будівництво. Тому й Німеччині не треба форсувати події, поки інші країни не погодилися на реалізацію проекту, переконані в NABU.

Як повідомлялося, канцлер Німеччини Ангела Меркель підтримує «Північний потік – 2» і вважає його суто економічним проектом.

Водночас семеро депутатів німецького Бундестагу виступили проти будівництва газопроводу «Північний потік-2». На їхню думку, співпраця з Росією призведе до «розколу ЄС та втрати довіри».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS