Національний банк України (НБУ) розробив ряд ініціатив по зниженню вартості реструктуризації банками проблемної заборгованості в рамках закону «Про фінансову реструктуризацію» і в цілому для підвищення їх інтересу до такої реструктуризації, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Як зазначається, про це заявила заступник голови центробанку Катерина Рожкова під час «круглого столу», в Києві в понеділок.
«Що стосується вартості послуг, нам для цього необхідно створити вторинний ринок поганих кредитів. Відповідний законопроект, розроблений разом з нашими консультантами, з банківським співтовариством і міжнародними фінансовими організаціями, поданий в парламентський комітет. Я сподіваюся, що він буде прийнятий», – сказала вона.
За словами Рожкової, документ передбачає спрощене процедуру створення компаній з управління проблемною заборгованістю, визначає функціонал таких компаній, а також передбачає спрощену процедуру отримання відповідних ліцензій.
Крім того, Нацбанк розглядає можливість ослаблення вимог інструкції з оцінки та формування резервів під кредитні ризики – скасування піврічного терміну для підвищення фінансового класу проблемного позичальника і впровадити його одразу після підписання всіх угод щодо реструктуризації проблемного кредиту, – «і навіть виводити його з дефолтного класу», – додала Рожкова.
Нацбанк розраховує, що відповідна ініціатива підвищить інтерес банків до реструктуризації зобов'язань, оскільки у них виникне відповідна мотивація.
«Це дозволить розформовувати резерви і відновлювати капітал, щоб і далі здійснювати свою банківську діяльність», – пояснила Рожкова.
Нагадаємо, прийнятий парламентом 14 червня 2016 року Закон «Про фінансову реструктуризацію» спрямований на сприяння відновленню господарської діяльності боржників, що перебувають в критичному фінансовому становищі, шляхом реструктуризації їх грошових зобов'язань та/або їх господарської діяльності. Ключовим органом в процедурі досудового врегулювання боргів бізнесу стане наглядова рада, яка буде працювати як координаційний орган з питань організації та проведення процедури фінансової реструктуризації.