НАБУ відкрило справу проти НКРЕКП за рішення на користь ДТЕК Ахметова

Йдеться про зловживання службовим становищем посадових осіб НКРЕКП при прийнятті регуляторних рішень на користь енергетичних підприємств холдингу ДТЕК

Фото УНІАН

У лютому 2018 року Національне антикорупційне бюро (НАБУ) відкрило кримінальне провадження стосовно зловживань службовим становищем посадових осіб Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) при прийнятті регуляторних рішень на користь енергетичних підприємств холдингу ДТЕК Ріната Ахметова. Про це пишуть «Наші гроші».

Згідно з повідомленням, кримінальне провадження порушено за ст. 364 і 191 КК.

«З наявних матеріалів НАБУ вбачає, що упродовж 2016–2017 років службові особи Національної комісії що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, зловживаючи службовим становищем, діючи в інтересах товариств енергетичного холдингу ДТЕК, приймали регуляторні рішення на користь зазначених товариств, внаслідок чого спричинено тяжкі наслідки інтересам інших виробників електроенергії», – йдеться в повідомленні.

Так, у рамках досудового розслідування розглядаються обставини прийняття рішення щодо перерахування коштів НКРЕКП та Міненерговугілля держпідприємством «Енергоринок» компаніям ДТЕК – 676 млн грн, і ще 10 млн грн державним енергокомпаніям за боргами. Гроші мали бути розподілені між підприємствами теплової, атомної, річкової, альтернативної  електрогенерації та «Укренерго», згідно із законом «Про електроенергетику», однак за рішенням НКРЕКП гроші ніхто, окрім теплогенерації, не отримав.

НКРЕКП і Міненерго знову прийняли низку рішень у 2017–2018 роках, згідно з якими «Енергоринок» взяв кредит у розмірі 2 млрд грн у Ощадбанку і віддав ці гроші підприємствам теплової генерації для розрахунків за вугілля по боргах, накопичених станом на 1 вересня 2017 року.

З них 1,48 млрд грн отримала група ДТЕК, залишок – «Центренерго» та «Донбасенерго». Компанії інших видів електрогенерації знову не отримали нічого, хоча ці кошти за законним алгоритмом мають ділитися на всіх.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS