Продюсери фільму «Вовк з Уолл-стріт» виплатять $60 млн штрафу через непрозоре фінансування

Продюсерська компанія використала «брудні гроші» з малазійського фонду 1MDB для фінансування фільму

Wolf of Wall Street, IMDB

Продюсер фільму «Вовк з Уолл-стріт» погодився виплатити $60 млн штрафу американській владі у відповідь на звинувачення в тому, що для фінансування цього та ще двох голлівудських фільмів були використані гроші, вкрадені у державного інвестиційного фонду Малайзії. Про це повідомляє Bloomberg.

Зйомки стрічки Мартіна Скорсезе, а також фільмів «Хто в домі тато» і «Тупий і ще тупіший – 2» фінансувала компанія Red Granite Pictures, одним із засновників якої був прийомний син прем'єр-міністра Малайзії Різа Азіз.

Угоди за позовом було досягнуто у вересні 2017 року, але суму виплати оголосили тільки тепер.

Протягом 30 днів Red Granite Pictures повинна виплатити $30 млн, у наступні 180 днів – $20 млн, протягом ще 180 днів – решту $10 млн. Умови угоди передбачають, що справу стосовно компанії закриють, а керівництво не буде визнавати свою провину.

Позов проти картини «Вовк з Уолл-стріт» – один із кількох десятків, направлених проти сумнівних активів у розмірі $1,7 млрд, які, як стверджується, були отримані на кошти, вкрадені у 1Malaysia Development Bhd. Активи включають в себе особняки в Беверлі-Хіллз, розкішні вілли в Нью-Йорку, ювелірні вироби та витвори мистецтва.

Нагадаємо, у липні 2016 року Red Granite Pictures звинуватили в тому, що вона передала $100 млн викрадених з малайзійського фонду коштів на виробництво картини «Вовк з Уолл-Стріт», в якій головну роль зіграв Леонардо ДіКапріо.

Як повідомлялося, ДіКапріо повернув подарований йому продюсерами «Оскар» через розкрадання коштів у Малайзії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS