Генеральний директор Facebook перервав п'ятиденне мовчання у зв'язку зі скандалом щодо витоку даних, та визнав, що політика, яка допустила неправильне використання даних, була «порушенням довіри між Facebook та людьми, які ділились своїми даними з нами та очікували, що ми їх захистимо». Про це повідомляє The Guardian.
«Ми несемо відповідальність за захист ваших даних, і якщо ми не можемо їх захистити, тоді ми не заслуговуємо не те, щоб вас обслуговувати. Я працював, щоб точно зрозуміти, що сталось, і як упевнитись, що це не відбудеться знову. Хорошою новиною є те, що найважливіші кроки, які мають на меті запобігання цьому, ми зробили вже багато років тому. Але ми також робили помилки», – написав Цукерберг у Twitter.
I want to share an update on the Cambridge Analytica situation -- including the steps we've already taken and our next...
Posted by Mark Zuckerberg on Wednesday, 21 March 2018
Головний операційний директор Facebook Шеріл Сандберг поділилась записом Цукерберга та додала власний коментар: «Ми знаємо, що це було серйозним порушенням довіри людей, і мені дуже прикро, що ми з цим не впорались».
В інтерв’ю New York Times, Wired та Recorde Цукерберг сказав, що готовий свідчити перед Конгресом, і що він не проти введення в компанії більшої кількості правил.
Криза в компанії пов’язана з політикою Facebook, яка дозволяла стороннім розробникам застосунків отримати персональні дані користувачів та їхніх друзів з 2007 по 2014 роки. У соціальний мережі значно скоротили обсяги даних, які б були доступні третім особам, у 2014 році, зокрема, розробники вже не могли отримувати персональні дані без дозволу самих користувачів.
Але Олександр Коган, дослідник з Кембриджського університету, створив застосунок для тестів особистості у 2013 році. Його завантажили 300 000 людей, через що розкрили свої дані та дані своїх друзів.
У 2015 керівництво компанії дізналось, що Коган передав інформацію аналітичній компанії Cambridge Analytica, та заборонило його застосунок на платформі та вимагало, щоб Cambridge Analytica видалила всі отриманні дані. За словами Цукерберга, «вони надали сертифікати» про це.
Про скандал генеральний директор Facebook дізнався із ЗМІ.
«Cambridge Analytica заявляє, що видалила всі дані та погоджується на проведення криміналістичної перевірки фірмою, яку ми найняли, щоб це підтвердити. Ми співпрацюємо з регуляторами, які також займаються розслідуванням цих подій», – сказав Цукерберг.
Втім, у заявах Цукерберга не було пояснень щодо того, чому Facebook не зробив жодних зусиль для інформування постраждалих користувачів, коли у 2015 році було вперше повідомлено про крадіжку даних.
«Із відповідді Марка Цукерберга ми намагаємось зрозуміти, чи вони ставляться до цього серйозно, чи вони реагують на фурор навколо них, а не на факти, – сказав Джефф Хаузур з Центра економічних і політичних досліджень. – Факти для них є не новими».
Нагадаємо: нещодавно стало відомо, що компанія Cambridge Analytica, яка співпрацювала з передвиборчою кампанією Дональда Трампа, отримала доступ до мільйонів профілів американських виборців у Facebook, що дало їй змогу вплинути на хід виборів.