Джон Болтон, який вже 9 квітня стане новим радником президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки, є твердим захисником американської влади та прибічником поширення її за кордоном.
ВВС зазначає: це п’ять речей, у які він вірить.
Новий радник з національної безпеки дав зрозуміти, що він вважає, що Північна Корея та її ядерна програма є «неминучою загрозою для США. «Враховуючи прогалини в розвідці США щодо КНДР, ми не маємо чекати до останньої хвилини», – повідомляв він виданню Wall Street Journal.
«Для Сполучених Штатів є цілком законним реагувати на нинішню «необхідність», яку створює ядерна зброя Північної Кореї, здійсненням першого удару», – сказав він.
Трамп позбавився держсекретаря Рекса Тіллерсона через їх протиріччя щодо іранської ядерної угоди, яку президент публічно неодноразово критикував.
У Болтоні Трамп знайшов людину з більш близькими поглядами.
Раніше Болтон критикував Барака Обаму за те, що він погодився на міжнародну ядерну угоду з Іраном у 2015 році, заявивши, що текст угоди «створив величезні лазівки, а Іран зараз управляє своїми ракетними та ядерними програмами прямо через них».
«Часу надзвичайно мало, але удар все ще може принести успіх», – сказав він, виправдовуючи дії Ізраїлю.
«Організації Об’єднаних Націй немає, – сказав Болтон у 1994 році. – Є міжнародна спільнота, яку іноді може очолювати єдина реальна влада, яка залишилася у світі, і це Сполучені Штати, коли це відповідає нашим інтересам та коли ми можемо змусити інших іти разом з нами».
Видання The Economist назвало його «найбільш суперечливим послом, який коли-небудь представляв Америку в ООН», втім його хвалили за нестримне бажання реформувати організацію .
Всього кілька тижнів тому президент Трамп назвав вторгнення США в Ірак у 2003 році «найгіршим за весь час рішенням». Приблизно у той же час Болтон ці дії США підтримав.
«Якби ви знали усе те, що знаєте сьогодні, звичайно ви б прийняли інше рішення, але я б все одно повалив режим Саддама Хусейна, який являв собою загрозу миру та стабільності в регіоні», – цитує його Washington Post.
Болтон описав втручання Росії у вибори в 2016 році як «справжній військовий акт, який Вашингтон ніколи не потерпить».
У липні 2017 року, коли Трамп зустрічався з президентом РФ Владіміром Путіним, та коли російський лідер відхрещувався від втручання, Болтон писав, що він «бреше в кращих традиціях КДБ». Зовсім нещодавно, після отруєння подвійного агента Сергій Скрипаля, Болтон сказав, що Захід має дати «дуже сильну відповідь».
Нагадаємо: президент США Дональд Трамп відправив у відставку Герберта Макмастера з посади радника президента з національної безпеки. На його місце 9 квітня буде призначено Джона Болтона.