Поліція провела обшуки в редакції журналу «Forbes Казахстан». Як повідомляється на сайті видання, у співробітників редакції вилучили мобільні телефони. Заступника головного редактора Олександра Воротілова «вивезли в невідомому напрямку».
Одночасно обшуки проводяться в офісі видання ratel.kz. Затримано головного редактора Марата Асіпова, його заступника Сапу Мекебаєва і оглядача Анну Калашникову, повідомляється на сторінці порталу в Facebook.
Причиною для обшуків став позов місцевого олігарха і колишнього міністра державних доходів Казахстану Зейнулли Какімжанова.
Какімжанов у 2017 році подав до суду на «Forbes Казахстан» і портал ratel.kz через серію публікацій про його комерційну діяльність. Какімджанов заявив, що у статтях містяться недостовірні відомості і свідомо помилкова інформація. Журналісти, в свою чергу, вказували, що публікації засновані на даних з відкритих джерел.
Суд зобов'язав «Forbes Казахстан» і ratel.kz видалити публікації, в тому числі з соцмереж, і виплатити великий штраф.
Обшук у «Forbes Казахстан» проходив понад дві години.
Опубліковано Forbes Kazakhstan 2 квітня 2018 р.
- Ми працювали, коли в офіс прийшли чоловік дванадцять. Вони попросили всіх співробітників вийти і здати телефони, а в кабінеті залишили тільки мого заступника Олександра Воротілова, – розповів головний редактор журналу Аскар Аукенов. – Правоохоронці показали нам постанову про обшук за заявою Зейнулли Какімжанова. Потім Сашка (Воротілова – ред.) вивели з кабінету, і він сказав, що вони з поліцейськими поїхали до нього додому на обшук.
Інші поліцейські вилучили комп'ютер, папери, блокноти, робочі записи Воротілова, зробили опис і поїхали.
- Спочатку вони збиралися провести обшук всюди, але потім порадилися по телефону і обмежилися тільки робочим місцем Саші. У нього забрали мобільний телефон, і ми не можемо з ним зв'язатися, – додав Аскар Аукенов.
В редакції видання раніше прокоментували суть конфлікту: «У ході судових процесів, які тривали більше року, персонаж наших розслідувань Зейнулла Какімжанов – виробник алкоголю з міністерським минулим – домігся через суд, щоб про нього взагалі не писали ні в ЗМІ, ні на особистих сторінках в соціальних мережах», – йдеться в матеріалі.
Зазначається, що суд виніс рішення стягнути з журналістів значні суми за завдану шкоду «діловій репутації» Какімжанова.
«Гроші з журналістів вибивалися професійно: з арештом рахунків і забороною виїзду за кордон», – зазначається в статті.
При цьому в редакції пообіцяли, що будуть і далі відстоювати свою правоту в судах, а також «продовжать радувати читачів новими розслідуваннями про виробника алкоголю, колишнього міністра, сумнозвісного керівника Інвестиційного фонду Казахстану Зейнуллу Какімжанова, його численних родичів і партнерів».