Якщо США запровадять нові мита проти товарів з Китаю, КНР вживатиме дзеркальні заходи у відповідь – в такому ж розмірі і таких же масштабах, повідомив посол КНР в США Цуй Тянькай. Про це пише Reuters.
«Якщо вони це зроблять, ми, звісно, приймемо контрзаходи в тому ж обсязі і в тому ж масштабі», – сказав Цуй в інтерв'ю.
Раніше США оголосили про введення мит на китайські товари, імпорт яких становить від $50 до $60 млрд, за підсумками розслідування в рамках 301-ї статті торгового закону США.
Розслідування, яке ініціював президент Дональд Трамп, стосується звинувачень Китаю в крадіжці інтелектуальної власності й технологій.
Китай в неділю оголосив про введення мит на продукти харчування та інші товари з США вартістю $3 млрд в відповідь на введення Вашингтоном тарифів на імпорт алюмінію і сталі з КНР. Інвестори побоюються, що обмін торговельними обмеженнями може бути передумовою до повноцінної торгової війни.
Китай відкидає звинувачення в крадіжці технологій:
«Китай нарощує зусилля і вдосконалює правову систему щодо даного питання, і ми домоглися значного прогресу», – сказав він.
Нагадуємо, Білий дім звинуватив Китай у нечесній торгівлі.
За словами представника адміністрації Трампа, КНР тисне на іноземні компанії з метою передачі технологій. Китай вимагає від американських компаній обов'язково інвестувати в китайські спільні підприємства і передавати їм технології, в іншому випадку не дають їм ліцензії.
«Китай здійснює інвестиції в американські компанії з тим, щоб «виростити» аналогічні компанії в Китаї і забрати частку ринку в компаній із США та інших країн світу», – додав представник адміністрації.