Програму «Доступні ліки» буде поширено на всі препарати з державних програм лікування. Про це сьогодні написав на своїй сторінці у Facebook прем'єр-мініcтр Володимир Гройсман.
«...Є глобальна мета – долучити до програми «Доступні ліки» усі ліки з державних програм, якими пацієнти лікуються на амбулаторному рівні», – написав Гройсман.
За статистикою, 91% українців схвалює програму, так як це реальна економія сімейного бюджету.
«У МОЗ порахували, що, наприклад, родина, де є хворий на діабет ІІ типу та хворий на бронхіальну астму, може заощадити близько 1000 гривень на місяць. А людина, яка страждає від серцевої недостатності, зекономить на лікуванні приблизно 200 грн на місяць», – зазначив він.
Програма #ДоступніЛіки працює вже рік. Мені приємно, що її результат – не сухі цифри, а поліпшення здоров’я людей та...
Опубліковано Volodymyr Groysman 8 квітня 2018 р.
Нагадаємо, з 1 квітня 2017 року Уряд розпочав програму «Доступні ліки»: пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою. В реєстрі програми тоді значилися 198 препаратів від 43 виробників.
5 лютого 2018 року Міністерство охорони здоров’я оновило реєстр препаратів, до якого увійшло 239 препаратів від 48-ми виробників, з яких 18 виробників українські і 30 – іноземні. У новому переліку вже є 47 препаратів, що на 100% відшкодовуються за державний кошт.
Критики програми відзначають, що ця програма ефективна тільки у великих містах і мегаполісах, де люди живуть поруч із аптеками.
«Натомість для населення із сільської місцевості немає сенсу витрачати 50 гривень на проїзд до міста, якщо знижка на медикамент сягає 10-20 гривень», – зазначив народний депутат Олег Мусій. За його словами, медикаменти, які занесені в теперішній перелік програми, часто в аптеках відсутні.
Раніше в.о. міністра охорони здоровʼя Уляна Супрун на засіданні уряду повідомила, що у бюджеті 2018 року на програму «Доступні ліки» передбачено 1 мільярд гривень.