Спроба випустити першу потужну російську газову турбіну, яка мала замінити імпортні аналоги великих постачальників, провалилася. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела в енергетичній галузі.
Випробувальна модель – газотурбінна установка 110М – розвалилася під час випробувань і відновленню не підлягає, сказали обидва джерела.
«Вона розвалилася на випробуваннях. Немає турбіни, все», – сказало джерело.
Хоча за офіційною інформацією від учасників проекту, «не все так страшно», і роботи будуть продовжені.
Випробування проходили на заводі Сатурн, що входить в держкорпорацію «Ростех», в місті Рибінськ.
Третє джерело, близьке до проекту, сказало, що зараз турбіну намагаються відновити, розраховуючи зробити це до лютого наступного року.
«Але ситуація дуже неприємна», – сказав співрозмовник агентства.
Влада РФ включила розробку російської турбіни 110 в програму імпортозаміщення, розраховуючи, що поставки з-за кордону вдасться замінити вітчизняним обладнанням.
Проектом займається спільне підприємство держенергохолдингу ІнтерРАО, корпорації «Роснано» і Сатурна, які ще створили в 2012 році спеціальний інженерний центр для модернізації двигуна і створення ГТД-110М.
Загальні інвестиції в проект оцінювалися в 2,5 млрд рублів.
Прес-служба Об'єднаної двигунобудівної корпорації, що входить в Ростех і володіє Сатурном, підтвердила факт аварії.
«У ході тривалих випробувань... один із механізмів, дійсно, вийшов з ладу. В результаті випробування довелося зупинити до усунення проблем. Безумовно, це позначиться на термінах завершення робіт, але не є для проекту фатальним», – йдеться в повідомленні ОДК. Але терміни відновлення там не назвали.