В межах місії з пошуку планет за межами Сонячної системи на космічному кораблі Falcon 9 було запущено супутник Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS) НАСА. Про це повідомляє SpaceflightInsider.
TESS – це супутник вагою в 350 кг, який має відшукувати екзопланети. Апарат має висоту 1,5 м та ширину 1,2 м, дві панелі сонячних батарей, які після розгортання мають розмах крил близько 3,9 м.
Для пошуку екзопланет на супутнику встановлено чотири камери. Зазначається, що кожного разу, як Місяць обертатиметься навколо землі один раз, TESS обертатиметься двічі.
On its mission to explore other planets in the universe, @NASA_TESS will take a unique orbit 🛰️. Check out this video from @NASAGoddard explaining #TESS's orbit. Learn more: https://t.co/VOvyTeufln pic.twitter.com/LQLLDvtoPS
– NASA Kennedy / KSC (@NASAKennedy) 18 квітня 2018 р.
«Ми дуже раді, що TESS знаходиться на шляху, щоб відкрити нам світи, яких ми ще не уявляємо, світи, які могли б бути придатними для життя, – сказав Томас Зурбухен, заступник адміністратора наукового представництва НАСА в Вашингтоні. – Завдяки місіям, таким як запуск космічного телескопа Джеймса Вебба, ми вивчимо деталі цих планет, ми дуже близько до того, щоб дізнатися, чи одні ми в цьому Всесвіті».
TESS шукатиме екзопланети транзитним методом, відслідковуючи зміни яскравості випромінюваного зіркою світла при проходженні біля неї планети.
Ракета Falcon 9 стартувала зі стартового майданчика на мисі Канаверал. Через дві з половиною хвилини перша ступінь відділилася та через кілька хвилин успішно приземлилася на плавучу платформу в Атлантичному океані.
Successful deployment of @NASA_TESS to a highly elliptical orbit confirmed. pic.twitter.com/y9CS82cj9N
– SpaceX (@SpaceX) 18 квітня 2018 р.
Друга ступінь вивела TESS на орбіту. Апарат працюватиме протягом наступних 57 днів, а кожні 13 днів підходитиме ближче до землі та передаватиме зібрані дані.
Successful main engine cutoff (MECO) of the @SpaceX Falcon 9 rocket carrying @NASA_TESS on its journey to search the skies for planets outside of our solar system. Watch live: https://t.co/AabMjJGEZt pic.twitter.com/6QYxjjypxq
– NASA (@NASA) 18 квітня 2018 р.