Менеджмент «Укрнафти» може перейти від Коломойського до держави

Експерт вважає, що вже давно час віддати підприємство під державне управління

Ігор Коломойський
Фото УНІАН

Лондонський арбітраж скасував статтю 9 угоди, в якій містяться умови, зігдно з якими власник 50% акцій «Укрнафти» може бути спостерігачем. Директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн розповів у Facebook про можливості, які відкриваються для Андрія Коболєва у зв'язку з рішенням лондонського суду.

Итак, боюсь сглазить, но похоже, что по акционерному соглашению «Укрнафты» в Лондоне достигнута перемога. Инсайдеры...

Опубликовано Сергеем Куюном 26 апреля 2018 г.

Куюн зазначив, що результати роботи «Укргазвидобування» і «Укртранснафти» свідчать про ефективність державного управління.

«Тепер у Коболєва немає можливості «з'їхати». «Укрнафту», борги якої перед бюджетом досягли 15 млрд грн, треба негайно брати під контроль», – вважає експерт.

«Нафтогазу України» належить 50%+1 акція «Укрнафти», групі компаній, пов'язаних із колишніми акціонерами ПриватБанку, – близько 42% акцій.

У січні 2010 року «Нафтогаз» і міноритарні акціонери «Укрнафти» (пов'язані з групою «Приват» компанії Littop Enterprises Limited, Bridgemont Ventures Limited, Bordo Managament Limited, Balliotti Enterprises Limited, Renalda Investments Limited) уклали акціонерну угоду, яка, зокрема, визначала процедуру обрання голови і членів правління, а також наглядової ради і необхідного кворуму найбільшої нафтовидобувної компанії країни.

Згідно з документом, голова правління повинен обиратися із запропонованих міноритаріями кандидатів, а шість з 11 членів НС і його глава повинні номінуватися НАК. При цьому кворум досягався при присутності восьми з 11 членів ради, що на той момент не суперечило закону про акціонерні товариства. У березні 2015 року після внесення змін до цього закону кворум для засідань НС був зменшений до простої більшості голосів.

У червні 2015 року міноритарії «Укрнафти» подали позов до Лондонського арбітражу з вимогою зобов'язати «Нафтогаз» дотримуватися умов акціонерної угоди, навіть не дивлячись на обмеження прав НАК як контролюючого акціонера, порівняно з передбаченими чинним законодавством правами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS