Введення протоколів лікування знизить продаж ліків в упаковках. Про це повідомив комерційний директор Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу Євген Сова.
За його словами, на сьогодні не завжди лікар призначає препарати, виходячи зі свого професіоналізму. Інколи лікарі призначають препарати, виходячи з прохань фармацевтичного виробника.
«Якщо протоколи будуть реально введені – впаде кількість купованих упаковок, бо дуже багато ліків купують непотрібних. І якщо в протоколі лікування, наприклад, виразкової хвороби, потрібно два препарати, то не потрібно п'ять, які сьогодні лікар призначає», – наголошує Євген Сова.
Разом з цим він повідомив, що після введення медичної реформи, фармацевтичний ринок зростатиме, однак непропорційно: якісь ліки будуть зникати, ринок буде різко падати, якісь, навпаки, буде рости. За його словами,щойно лікарі почнуть отримувати гідну заробітну плату й обходиться без підробітків та коли введуть протоколи лікування, впаде ненормований продаж ліків.
Комерційний директор БХФЗ зазначив, що для зростання ринку в найближчі 10 років потрібно правильно підходити до лікування, це навіть зможе збільшити середню тривалість життя населення на 3–4 роки.
«У нас сьогодні, незважаючи на програму «доступні ліки», 9–12 млн гіпертоніків у країні. Лікується десь половина з них. Якщо всі почнуть правильно до цього підходити (до лікування. – Mind) – почне зростати ринок споживання ліків... Якщо МОЗ робитиме все правильно, то через 10 років ми повинні будемо додати 3–4 роки до середньої тривалості життя українця», – зазначив він.
Раніше повідомлялося, що чистий прибуток Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу становив 104,5 млн грн за минулий рік