Конгрес США опублікував політичну рекламу, замовлену росіянами на Facebook

Демократи показали її «шкідливий» вплив на виборців під час президентської кампанії 2016 року

фото Shutterstock

Конгресмени-демократи Комітету з розвідки Палати представників США опублікували копії рекламних оголошень Facebook, які, як стверджується, були замовлені в Росії з метою вплинути на американські президентські вибори в 2016 році, повідомляє Радіо Свобода.

Загалом опубліковано понад 3500 політичних оголошень. Їх побачили понад 11 млн американців, стверджує Комітет з розвідки.

Більшість політичної реклами створювало російське Агентство інтернет-досліджень – так звана «фабрика тролів», проти якої в США відкрито кримінальне провадження за втручання в американський виборчий процес.

«Жодних сумнівів у тому, що Росія скористалася соцмережами, щоб розділити американців на два табори і вплинути на вибори в 2016 році», – йдеться в заяві конгресмена Адама Шиффа.

Часто рекламні пости були орієнтовані на те, щоб внести в американське суспільство розбіжності в таких сферах, як контроль за зброєю, расові відносини і імміграція.

Наприклад, багато з них порушували проблеми темношкірого населення США. Зокрема, в червні 2015 року по Facebook поширювалася історія про підлітка-афроамериканця, який був застрелений під час великої вечірки в штаті Джорджія. Автори публікації стверджують, що цей випадок практично не висвітлювався в ЗМІ. Демократи вважають, що ця публікація була частиною розгорнутої Росією кампанії, спрямованої на посилення розбіжностей у суспільстві.

Часто в Facebook розміщувалися фотографії афроамериканців, убитих співробітниками поліції, були і заклики до темношкірих громадян не голосувати за Хілларі Клінтон. У ряді публікацій міститься вимога посилити безпеку на кордоні, зупинити потік біженців, підтримати родини військовослужбовців, або ж просто патріотичні гасла.

У Facebook визнали, що діяли занадто повільно для того, щоб виявити можливе втручання з боку Росії. Однак керівництво вже внесло зміни в рекламну політику соцмережі, стверджує засновник Facebook Марк Цукерберг.

У лютому ц. р. влада США висунула офіційні звинувачення проти 13 громадян РФ і трьох російських організацій в спробах втрутитися в американські політичні процеси і хід передвиборчої кампанії 2016 року. Серед них – Євген Пригожин, якого вважають людиною президента Путіна, і 12 співробітників «Агентства інтернет-досліджень», яке фінансується бізнесменом.

Раніше Марк Цукерберг повідомив, що в соцмережі видалили понад 270 акаунтів і сторінок, які контролювалися «фабрикою тролів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS