Після виходу США з іранської ядерної угоди 2015 року президент Дональд Трамп готовий ввести санкції проти європейських компаній, які займаються бізнесом в Ірані. Про це повідомляє The Guardian.
Радники Трампа натякнули, що США й надалі продовжуватимуть тиснути на союзників, щоб ті наслідували приклад Сполучених Штатів щодо іранської ядерної угоди.
Джон Болтон, радник з національної безпеки президента США, зазначив, що «європейці побачать, що це в їхніх інтересах – йти разом з нами», а не продовжувати угоду 2015 року, за якою великі європейські компанії підписали мільярдні угоди в Ірані.
На питання щодо того, чи введе Трамп санкції проти ЄС, Болтон сказав: «Можливо. Це залежатиме від поведінка інших урядів».
Антиіранські санкції США були відновлені після виходу Сполучених Штатів з угоди. Це значить, що не лише американським компаніям заборонено вести бізнес з Іраном, а й іноземним компаніям, які мають ділові зв’язки з Тегераном буде закритий доступ до усієї банківської та фінансової системи США.
Майк Помпео, держсекретар США, заявив, що багатство, яке Іран отримав завдяки ядерній угоді, «призвело до іранської злісної діяльності» в регіоні. Він також не виключає введення санкцій проти європейських компаній.
«Діючий наразі режим санкцій чітко визначає, якими є вимоги», – сказав він.
Нагадаємо: минулого тижня Дональд Трамп оголосив про вихід Сполучених Штатів з іранської ядерної угоди, чим викликав неабияку критику з боку своїх союзників .
Особливо високою тривога була у Франції, чий енергетичний гігант, компанія Total, минулого року підписала угоду вартістю $5 млрд на видобуток іранського природного газу. Французький виробник літаків Airbus уже розпочав доставляти свої літаки іранському перевізнику Iran Air за умовами багатомільярдного контракту.
Так само і німецький автоконцерн Volkswagen відновив експорт автомобілів до Ірану. Новий посол США в Берліні Річард Гренелл попередив, що «німецькі компанії, які займаються бізнесом в Ірані, повинні негайно припинити операції».
Деякі європейські лідери закликали вжити заходів для анулювання санкцій США. Міністр фінансів Бруго Лем Ер заявив нещодавно: «Ми повинні співпрацювати в Європі для захисту нашого європейського економічного суверенітету».