Укргазбанк став першим українським учасником Коаліції лідерів у сфері тарифікації викидів вуглецю

Під час екобанкінгу Укргазбанк здійснив 300 проектів для великих корпоративних клієнтів на суму близько 360 млн євро

Фото УНІАН

Укргазбанк увійшов до Коаліції лідерів у сфері тарифікації викидів вуглецю (CPLC) і став першим партнером від України, який посилить підтримку в залученні додаткових ресурсів для країни, що необхідно для створення системи ціноутворення на викиди парникових газів, повідомляє Укргазбанк.

Приєднання до CPLC відбулося 24 травня в рамках Глобального кліматичного форуму Innovate4Climate у Франкфурті. 

Це дасть можливість Укргазбанку брати участь в питаннях ціноутворення на вуглецеві викиди в бізнес-спільноті та пропонувати свої рішення для поліпшення системи ціноутворення, що посприяє розвитку ринку «зеленого» фінансування.

 «Україні потрібні не мільйони, а мільярди доларів «зелених» інвестицій. І вирішальним тут може бути впровадження вуглецевого ціноутворення, спрямованого на стимулювання інвестицій приватного сектора в проекти скорочення викидів (проекти щодо пом'якшення наслідків зміни клімату)», – голова правління банку Кирило Шевченко.

Система ціноутворення на викиди парникових газів (вуглецеве ціноутворення), спрямована на стимулювання «зелених» інвестицій приватного сектора, здатна забезпечити необхідні темпи розвитку відновлюваних джерел енергії та підвищення енергоефективності України, економіка якої є однією з найбільш енергоємних у світі. Тільки для досягнення національних цілей щодо підвищення енергоефективності потрібно не менше 35 млрд євро інвестицій.

CPLC – це унікальна ініціатива, що об'єднує державний і приватний сектори з метою впровадження ефективних стратегій ціноутворення на вуглець, які підтримують конкурентоспроможність, створюють робочі місця, заохочують інновації та забезпечують істотне скорочення викидів.

Коаліція була сформована на Саміті Організації Об'єднаних Націй з питань клімату в 2014 році, де 74 країни і понад 1000 компаній висловили підтримку ціноутворенню на вуглець.

Укргазбанк у співпраці з IFC почав розвиток екобанкінгу ще 2016 року.

Нагадаємо: восени 2017 року Держенергоефективності закликало до створення «зелених» банків. А у квітні 2018 року Ощадбанк відкрив кредитування на «зелену» енергію.

Також нагадаємо, що IFC має намір взяти участь у приватизації державного Укргазбанку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS