У разі зриву співпраці з МВФ Нацбанк може повернути валютні обмеження – Смолій

НБУ готує альтернативний план дій, якщо не буде отримано транш МВФ

У разі зриву співпраці з МВФ Нацбанк може повернути валютні обмеження – Смолій
голова НБУ Яків Смолій
Фото УНІАН

У разі зриву співпраці з Міжнародним валютним фондом Національний банк України готує план дій. Про це в інтерв'ю ZN.ua повідомив голова НБУ Яків Смолій.

«Коли у нас запитували, що ви будете робити, якщо не буде програми співпраці з МВФ, ми озвучили, що в нас вже є кілька опрацьованих альтернативних сценаріїв і навіть продумані критерії, за якими ми будемо впроваджувати ті чи інші заходи в разі настання тієї або іншій ситуації», – зазначив Смолій.

Які саме сценарії – Смолій не озвучив і назвав їх «внутрішніми напрацюваннями»

Разом з цим голова Нацбанку висловив надію на подальшу співпрацю з МВФ, в іншому випадку доведеться перейти до більш жорсткої монетарної політики і навіть, в крайньому випадку, розглянути можливість введення валютних обмежень.

Раніше Смолій уже анонсував можливе посилення монетарної політики,  якщо Україні не вдасться отримати черговий кредитний транш МВФ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS