Президент Франції Еммануель Макрон виступає за те, щоб зробити французьку мову основною офіційною мовою Євросоюзу після виходу Великобританії з європейського блоку, пише газета The Wall Street Journal, на яку посилається FinMarket.
У 27 країнах Євросоюзу розмовляють 24 офіційними мовами. При цьому понад 80% учнів в початкових школах і 95% в середніх школах ЄС вивчають англійську мову як першу іноземну.
Відмова Великобританії від членства в Євросоюзі може похитнути статус англійської мови. На сьогодні англійська залишається офіційною мовою для 12,8% з 511 млн жителів ЄС.
Однак після виходу Британії з блоку англійська залишиться лише другою офіційною мовою в двох країнах: в Ірландії і на Мальті. Загалом це складе близько 1,2% від усього населення ЄС після Brexit, порахували в газеті.
Однак з іншого боку, близько 81% усіх документів у ЄС складені англійською мовою, тоді як французькою – тільки 5%, ще 2% – німецькою. І це при тому, що лише 2,8% чиновників Євросоюзу – британці, пише я WSJ.
Раніше президент Литви Даля Грібаускайте відзначала, що яким би не було рішення про офіційну мову ЄС, воно «не може бути відірване від реальності».
«Англійська є найпопулярнішою мовою для спілкування в ЄС, і люди будуть продовжувати її використовувати. Особливо враховуючи, що вона залишається однією з офіційних мов в Ірландії і на Мальті», – зазначала вона.
Водночас Макрон наполягає, що французька мова має здобути доступ до низки нових можливостей у рамках ЄС. Він запевняє, що в апараті ЄС з'являться додаткові курси французької для чиновників і також обіцяв розширити міжнародну мережу французьких шкіл.
Макрона в цьому питанні підтримує голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, уродженець Люксембургу, який регулярно виступає німецькою та французькою мовами.
«Чому мова Шекспіра має превалювати над мовою Вольтера? – запитував глава Єврокомісії. – Нам не варто настільки англізуватися».