Кіберполіція викрила групу онлайн-шахраїв, які створили мережу фейкових веб-обмінників з конвертації криптовалюти, повідомляє Finclub.
Організована злочинна група обплутала всесвітню веб-мережу фейками, за допомогою яких обманювала охочих провести операції з криптовалютою. В рамках кримінального провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) КК України кіберполіцейські визначили підозрюваних – жителів міста Дніпра віком від 20 до 26 років.
Шахрайськими виявилися наступні сайти:
Перелік сайтів не є вичерпним, тому кіберполіція просить повідомляти її про подібні випадки.
«Злочинна група складалася з чотирьох осіб. Зловмисники, володіючи спеціальними знаннями і навичками в області програмування, створили власну CMS-систему управління контентом сайтів-обмінників. Створені веб-ресурси імітували легальну діяльність веб-обмінників з різноспрямованою конвертацією криптовалюти і отримували фіктивні позитивні рейтингові відгуки «, – йдеться в повідомленні Нацполіціі.
Постраждалі переводили гроші на електронні гаманці, зареєстровані на підроблені документи іноземних громадян. Після зарахування коштів зловмисники припиняли роботу веб-обмінника, потім відкривали новий шахрайський веб-ресурс.
Правоохоронці здійснили обшук приміщень підозрюваних, вилучили комп'ютерну техніку, флеш-накопичувачі, банківські картки та мобільні телефони, які використовували шахраї, та відправили техніку на експертизу.
Зараз трьом учасникам злочинної групи оголошено про підозру у вчиненні шести епізодів шахрайської діяльності.
Нагадаємо, Кіберполіція викрила українського хакера, який працював на міжнародне угруповання Cobalt.