Samsung оштрафували на $400 млн за крадіжку чужої технології

Китайська компанія стала розробляти вже запатентовану технологію

фото Shutterstock

Окружний суд штату Техас ухвалив рішення оштрафувати південнокорейську компанію Samsung Electronics Co. за порушення патенту, який належить Даллаському філіалу патентного бюро Корейського інституту передових технологій. Про це повідомило агентство Bloomberg, на яке посилається «Коммерсант».

Тепер південнокорейський виробник буде змушений виплатити 400 млн за використання «чужих» технологій.

Суперечка виникла навколо технології FinFet. Це тип транзистора, який підвищує продуктивність і знижує споживання енергії дрібних чіпів.

Спочатку південнокорейський гігант скептично поставився до винаходу, не вважаючи його чимось значним. Але після того, як бюро уклало угоду з Intel – головним конкурентом Samsung на ринку напівпровідників, компанія почала розробляти власні продукти за чужою технологією.

Порушення Samsung визнали навмисним, що означає, що суддя може збільшити штраф за шкоду в три рази більше суми, встановленої журі.

Компанія заявила, що вона була розчарована вироком і подасть апеляцію. Південнокорейський виробник наполягає на тому, що працював над створенням FinFet разом із Корейським інститутом, а значить, не міг порушити прав на винахід.

Нагадаємо, наприкінці травня суд постановив, що Samsung має заплатити $539 млн компанії Apple за плагіат патентованих функцій смартфона.

Але Samsung не хоче цього робити, погоджується максимум на $28 млн, і подає на апеляцію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS