Перший міжнародний економічно-гуманітарний форум UKRAINIAN ID «План на завтра: стратегія успішної країни», який відбуватиметься в Каневі 7 липня 2018 року є справді важливим для України сьогодні, тому що країна не є достатньо об’єднаною і діалог поміж різними людьми та виробничим сферами не є добре налагодженим для того, щоб кожен відчув різноманіття та багатство України. Про це розповів генеральний директор «АгроПлюс-2006» і спікер Форуму Томас Бруннер.
Топ-менеджер, агроінвестор та меценат, Томас Бруннер приїхав в Україну з Австрії в 2004 році в якості маркетингового директора українського представництва німецької компанії Henkel. В 2006 його родина придбала занедбаний колгоспний комплекс в Черкаській області і створила підприємство «АгроПлюс-2006». Сьогодні це – ультрасучасне виробництво мʼяса, яке працює за авторською методикою і не використовує антибіотики.
Томас Бруннер переконаний, що розвиток культури та інвестиції у людський капітал здатні змінювати на краще як малі підприємства, так і цілі міста. Зокрема, як «Друг філармонії Дніпра», він вірить, що місто Дніпро може пройти таку ж трансформацію від індустріального гіганта до культурної столиці, як впродовж останніх 30 років пройшло австрійське місто Лінц.
«Люди бачать потенціал та багатство України лише в своїх сферах і не мають цілісного відчуття всіх надбань. А скільки є прекрасних простих людей, видатних музикантів, чудових вчителів, талановитих підприємців… Все це не дуже добре відчувається. І відповідно люди не розуміють і не чують одне одного так, як це потрібно», переконаний він.
На його думку, Україна може конкурувати зі світом в плані підготовки кваліфікованих кадрів.
«Україна може запропонувати високий рівень культури, медицини, освіти для дітей. Тому що працююча людина є не тільки менеджером, наприклад, а й частиною родини, яка дбає про її майбутнє та зацікавлена в хорошій освіті для своїх дітей, в здорових та сприятливих умовах для їхнього розвитку», – сказав Бруннер.
Культура на його думку є однією з ключових речей, оскільки чим вищою є кваліфікація людини, тим більше їй це потрібно, «професіонал потребує розвитку, пошуку думок, ідей, натхнення». Таким чином, культура робить значний внесок у розвиток економіки.
«Вона впливає на людину та суспільство м’яко, можна сказати – опосередковано, проте країни, які розуміють цей вплив, розвиваються краще, аніж інші. Таким чином інвестиції в культуру є інвестиціями в людський капітал», – пояснив Бруннер.
На своєму прикладі він розповів, як культура допомагає працювати йому. Бруннер слухає класичну музику, і в ній він знаходить свої найкращі ідеї.
«Таким чином зростає моя ефективність, мій людський капітал, а це прямо впливає на примноження капіталу в класичному сенсі цього слова», – пояснив він.
Реєстрація для участі у форумі – за посиланням: https://ukr-id.com/uk/.
Більше про форум можна дізнатися в інтерв’ю Mind з організатором UKRAINIAN ID Наталією Заболотною.