Команда американських чиновників зустрілась із північнокорейськими колегами в Панмунджомі, прикордонному демілітаризованому селищі між Північною та Південною Кореєю, вперше після історичного саміту між Дональдом Трампом на Кім Чен Ином. Про це повідомляє CNN із посиланням на заяву Держдепу США.
Під час переговорів сторони обговорювали реалізацію угоди, якої було досягнуто між двома лідерами.
Радник з національної безпеки Білого дому Джон Болтон сказав, що держсекретар США Майк Помпео в найближчому майбутньому спілкуватиметься із КНДР щодо демонтажу їхньої зброї масового знищення, а також стосовно ракетної та ядерної програми країни.
Болтон також зазначив, що якщо Пхеньян погодиться на співпрацю, програму демонтажу можна буде завершити приблизно до кінця року і за цієї умови КНДР може розраховувати на зняття з неї санкцій.
«Якщо вони мають стратегічне рішення для цього, і вони підуть на співпрацю, ми зможемо рухатись дуже швидко – сказав радник Трампа. – Перевагою для Північної Кореї буде швидкий демонтаж, далі буде зняття санкцій, допомога від Південної Кореї та Японії»
Раніше Помпео заявляв, що не встановлюватиме крайній термін для денуклеаризації і буде «постійно переоцінювати» прогрес КНДР стосовно цього питання для продовження переговорів.
Між тим Ентоні Руджиєро, колишній чиновник державних та казначейських відомств і експерт з Північної Кореї у Фонді захисту демократій, розпочне свою роботу як директор з питань КНДР у Раді національної безпеки вже сьогодні.
У фонді він проявив себе як відданий прихильник політики «максимального тиску», яка поєднує військову загрозу із цілеспрямованими санкціями. Як і багато інших спостерігачів, він скептично відноситься до щирості Пхеньяну.
Нагадаємо: ЦРУ та американські чиновник переконані, що попри домовленості, КНДР збільшила виробництво ядерного палива на своїх секретних об’єктах та таким чином хоче обманути США.