Уряд змінив Порядок попереднього узгодження ціноутворення

За результатами даної процедури укладаються договори, що мають односторонній, двосторонній та багатосторонній характер, для цілей трансфертного ціноутворення

Фото Мінфін

Для приведення у відповідність нормативно-правових актів, що стосуються попереднього узгодження ціноутворення, Кабінет міністрів України ухвалив зміни до Порядку попереднього узгодження ціноутворення в контрольованих операціях, повідомляє Міністерство фінансів України.

7 грудня 2017 року парламент ухвалив Закон № 2245-VІІІ щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році, яким внесено зміни до процедури укладення договорів про попереднє узгодження ціноутворення. Для впорядкування суперечностей Мінфін підготував нову редакцію порядку.

Зокрема, нові положення порядку передбачають:

Дотримання умов договору про попереднє узгодження ціноутворення запобігає прийняттю рішень контролюючими органами про донарахування податкових зобов’язань, штрафів, пені стосовно контрольованих операцій, які є предметом такого договору.
Таким чином, це надає наступні переваги:

Зазначимо, попереднє узгодження ціноутворення в контрольованих операціях – це процедура між великим платником податків та ДФС, під час якої узгоджуються критерії для визначення відповідності умов контрольованих операцій, що здійснюються або будуть здійснені великим платником по принципу «витягнутої руки» на підставі договору на обмежений строк (до 5 років).

Нагадаємо: Міністерство фінансів в рамках реформи Державної фіскальної служби (ДФС) пропонує створити єдину юридичну особу у податковій вертикалі ДФС, побудувати структуру служби та її територіальних оранів за функціональним принципом, а також кардинально змінити кадрову політику і залучити нові кадри до роботи в оновленій ДФС.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS