Європейський суд з прав людини зобов'язав Росію виплатити компенсацію молдавським фермерам, яким був заборонений доступ до їхніх земельних угідь після окупації Придністров'я, передає Інтерфакс.
«ЄСПЛ визнав у вівторок Росію винною в порушенні прав на власність 1 646 фермерів і 3 сільгоспкомпаній, яким придністровська влада обмежила доступ до їх земель за трасою Тирасполь-Дубоссари-Рибниця. Російський уряд зобов'язаний виплатити позивачам загалом 2,5 млн євро: по 1,5 тис. євро кожному фермеру і по 5 тис. – сільгоспкомпаніям», – повідомив на прес-конференції в Кишиневі в середу Іон Маноле, директор молдавської правозахисної організації «Promo-LEX», що представляла в ЄСПЛ інтереси постраждалих фермерів.
За словами правозахисника, згідно з рішенням суду російський уряд повинен компенсувати матеріальні збитки компаніям Agro-Tiras – 115,3 тис. євро, Agro-SAVVA – 80,5 тис. євро і селянському господарству «Сергій Попа» – 50 тис. євро.
Крім того, судові витрати в розмірі 20 тис.євро також повинна оплатити Росія.
Розгляд справи тривав 14 років.
«Ми сподіваємося, що завдяки цьому рішенню землевласники зможуть в повному обсязі розпоряджатися своїм майном», – зазначив Маноле.
Проблема спірних земель виникла з 1999 року, коли Придністров'я почало перешкоджати селянам обробляти угіддя, що перебувають за трасою Тирасполь-Рибниця. Їх змушували платити податки і мита за вивезення урожаю. У підсумку, багато хто відмовився від обробки земель. Йдеться про 6,5 тис.га угідь.
На зустріч 25 листопада 2017 року представникам з політичних питань від Молдови і Придністров'я вдалося підписати Протокольне рішення про заходи щодо врегулювання питань, пов'язаних з використанням сільгоспугідь.
А з 1 серпня на підставі виданих владою Молдови сертифікатів на володіння землею фермерам буде відновлений допуск до земель в Дубоссарському районі на найближчі 20 років.