Великобританія планує найбільш радикальні за останні 20 років зміни в правила злиття і поглинання компаній (M&A), в результаті чого уряд отримає повноваження блокувати угоди у всіх секторах економіки, щоб фірми, які представляють ключові галузі промисловості, не потрапляли в чужі руки, повідомляє Reuters.
Британський міністр у справах бізнесу Грег Кларк запропонував посилити існуючі правила, під які поки що потрапляють лише великі угоди – він пропонує включити в сферу їх застосування всі компанії країни, в тому числі невеликі фірми.
Це стане переломним моментом у державному контролі за бізнес-діяльністю в п'ятій за величиною економіці світу, яка традиційно є одним з найбільш відкритих ринків для глобальних злиттів і поглинань.
За оцінками міністерства бізнесу, енергетики і промислової стратегії Британії, в разі прийняття нових норм уряд буде щороку перевіряти близько 50 угод, щоб оцінити, чи не чи становлять вони загрозу нацбезпеці. У 2018 році влада поки провела лише одну подібну перевірку, в 2017-му – також одну.
Між тим у світі спостерігається бум угод зі злиття і поглинання, Британія залишається другою за популярністю цільовою країною для угод після США. Згідно з даними Thomson Reuters, за перші 6 місяців року було анонсовано угод з купівлі британських компаній на $277 млрд.
Подібні зусилля щодо контролю спостерігаються і в США, Німеччині, Франції та Австралії, де є побоювання, що Китай та інші конкуренти отримують доступ до ключових технологій.
У минулому році прямі іноземні інвестиції Китаю у Великобританію досягли рекордного рівня, і фірми з КНР придбали безліч енергетичних, технологічних і майнових активів.
Китайське МЗС заявило у вівторок, що сподівається, що Великобританія створить «справедливе інвестиційне середовище» для іноземних фірм.