Стартап з Нідерландів на чолі з Джалілою Ессаїді займається видобуванням целюлози з коров'ячих екскрементів. Про це повідомляє The Guardian.
«Ми бачимо гній як відходи, як щось гидке та смердюче. Але масло (використовується для виготовлення волокна) не є чистим і красивим спочатку. Ви дійсно маєте показати людям приховану красу, якщо ви перетворите його на целюлозу», – переконана Ессаїді.
Фактично так званий біокутюр існує вже кілька років, але має проблему масштабності.
Стартап співпрацює із 15 фермерами в Ейндховені та має на меті створити завод із переробки коров’ячих екскрементів вже цього року. Цей проект встиг отримати нагороди за свої здобутки, включно із премією у $200 000 від Chivas Venture та H&M Foundation Global Change.
«Цей процес є хімічним та механічним, – пояснює його очільниця. – Коли ви збираєте гній, це поєднання сечі та калу корови, 80% з нього складає вода. Ми розділяємо суху та вологу частини. Волога частина ферментується і ми отримуємо розчин, який перетворюємо на целюлозу, яка є не чим іншим, ніж травою та кукурудзою, яку їдять корови».
«Що робить наш процес кращим, ніж звичайні текстильні технології, це те, що нам не потрібен високий тиск, оскільки шлунок корови є першим кроком до того, щоб зробити волокно більш м’яким. Це також є більш енергоефективним», – додала вона.