Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон заявив в інтерв'ю ABC News, що крім Росії ще три країни – Іран, Китай і Північна Корея – потенційно можуть втрутитися в проміжні вибори в США, які відбудуться в листопаді 2018 року.
Болтон розповів про «високий рівень стурбованості», яка існує в США через можливе втручання чотирьох країн у вибори. Радник президента зазначив, що ці країни «викликають найбільше занепокоєння». За його словами, американська влада робить все, щоб перешкодити втручанню.
«Я можу впевнено сказати, і це дійсно питання національної безпеки стосовно втручання Китаю, втручання Ірану і втручання Північної Кореї, і ми робимо зусилля, щоб цьому запобігти, – розповів Болтон. – У контексті виборів 2018 року, це – ті чотири країни (плюс Росія – ред.), з приводу яких ми найбільше занепокоєні».
Напередодні президент США Дональд Трамп написав у Twiiter, що «всі дурні, які розслідують справу про можливе втручання Росії в президентські вибори в 2016 році, повинні подивитися в іншому напрямку – на Китай».
All of the fools that are so focused on looking only at Russia should start also looking in another direction, China. But in the end, if we are smart, tough and well prepared, we will get along with everyone!
– Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 18 серпня 2018 р.
У 2018 році в США пройдуть так звані проміжні вибори, на яких повністю переоберуть Палату представників США, а також третину сенаторів. Крім того, в 39 штатах пройдуть вибори губернаторів.
У США підозрюють, що Росія організувала серію кібератак, щоб вплинути на хід президентських виборів в 2016 році і привести до влади Дональда Трампа. Також Росію звинувачують в тому, що співробітники «Агентства інтернет-розслідувань» ( «Пітерської фабрики тролів») публікували в соцмережах пости на підтримку Трампа.
Зараз в США ведеться відразу кілька розслідувань щодо втручання Росії у президентські вибори. Звинувачення пред'явлені як громадянам США, так і росіянам. Наприклад, в липні спецпрокурор Роберт Мюллер опублікував звинувачення проти 12 офіцерів ГРУ, причетних до зламу поштової скриньки Демократичної партії і поширенню негативної інформації про Хілларі Клінтон.