Національний банк України (НБУ) посилив вимоги до організації захисту приміщень банків в Україні, в яких здійснюється робота з готівкою та іншими цінностями, зокрема зобов’язав банки до 1 січня 2020 року укріпити вікна та встановити відеоспостереження в окремих зонах, йдеться у повідомленні на сайті регулятора.
Як зазначається, відповідні норми містить постанова Правління Національного банку України № 93 від 14 серпня 2018 року, яка набирає чинності з 22 серпня 2018 року.
«Банк зобов’язаний обладнати засобами інженерно-технічного укріплення зовнішні вікна цокольних та підвальних поверхів, приміщень касового вузла, приміщень для виготовлення й оброблення ламінованих карток, підрозділів захисту інформації, архівів та підрозділів охорони», – йдеться у тексті документу.
Крім того, згідно документу, банк зобов’язаний обладнати системою відеоспостереження з обов’язковою реєстрацією та архівацією відеосигналу з відеокамер у цілодобовому режимі строком не менше ніж 14 діб – робоче місце касира, зону клієнтів біля робочого місця касира та вхід/вихід клієнтів до банку.
Також відеоспостереження має бути встановлено у сховищі для індивідуальних сейфів та/або приміщенні, у якому встановлено сейф з індивідуальними сейфами і відеозапис з цих приміщень має зберігатись 60 діб.
Серед іншого, згідно документу, банк зобов’язаний обладнати сховище, сховище для індивідуальних сейфів, сейф, що використовується як сховище, сейф з індивідуальними сейфами кодовим пристроєм керування приладами приймально-контрольними установлення під охорону та зняття з-під охорони рубежів охоронної сигналізації.
Як зазначається, метою прийняття цієї постанови є необхідність вдосконалення вимог щодо організації захисту приміщень банків в Україні та уточнення норм стосовно надання банками в оренду індивідуальних сейфів.
Крім того, розробка цієї постанови зумовлена необхідністю удосконалення існуючих норм захисту приміщень банків в Україні та має на меті підвищення захисту працівників банку, що здійснюють роботу з готівкою.
Про стан банківської системи України в цілому, читайте в оновленому рейтингу жіттєздатності банків Mind.