Два громадянина Росії потрапили під санкції США, повідомляється на сайті Міністерства фінансів США, це Антон Нагібін і Марія Царьова. Крім того, в списку – 6 вантажних кораблів під російськими прапорами, три російських юридичних особи та одна компанія зі Словаччини, пише «Коммерсант».
Санкції щодо частини фізичних і юридичних осіб вводяться в зв'язку з їх діяльністю в кіберпросторі, щодо інших – в зв'язку з підтримкою Північної Кореї.
Під санкції потрапили судноплавна компанія «Гудзон» і Primorye Maritime Logistics, які базуються у Владивостоці. За даними Мінфіну США, ці компанії є зареєстрованими власниками судна «Патріот», який потрапив під санкції відносно КНДР.
Крім того, в списку кораблі «Нептун», «Белла», «Богатир», «Партизан» і «Севастополь» (ходять під російським прапором).
Через дії в кіберпросторі під санкції потрапила компанія Vela-Marine, яка, як повідомляє Мінфін США, займається професійним водолазним устаткуванням і спорядженням.
Рада Безпеки ООН не раз приймала резолюції про посилення режиму санкції відносно КНДР через випробування ядерних вибухових пристроїв і балістичних ракет. Серед іншого в КНДР забороняється ввозити матеріали, що розщеплюються, зброю, електроніку і предмети розкоші.
Також забороняється купувати ряд продуктів Північної Кореї, включаючи кам'яне вугілля. У липні Reuters з посиланням на джерела в розвідці повідомляло, що КНДР продовжує продавати вугілля, використовуючи для його контрабанди російські компанії і порти на Далекому Сході.
При цьому в доповіді Міжнародного агентства з атомної енергетики йдеться про відсутність прогресу з денуклеаризації з боку Північної Кореї. У доповіді наголошується, що, незважаючи на обіцянки Кім Чен Ина, дані в ході його зустрічей з президентами Південної Кореї і США Мун Чже Іншому і Дональдом Трампом, всі роботи щодо створення ядерних об'єктів продовжуються.
Нагадаємо, Трамп оголосив, що готовий до нової зустрічі із Кім Чен Ином.