Telegram не розглядатиме звернення від російських служб з вимогою надати дані про користувачів месенджера, яких підозрюють у тероризмі. Про це повідомив засновник месенджера Павло Дуров у своєму Telegram-каналі.
«Telegram в Росії знаходиться поза законом; щодня блокуються сотні IP-адрес в спробах припинити доступ до сервісу. У зв'язку з цим будь-які звернення від російських служб ми не розглядаємо, і наша політика конфіденційності не стосується ситуації в Росії. Тому продовжуємо опір», – йдеться в повідомленні.
Дуров наголосив, що «в Росії від Telegram вимагають не номер і IP-адреси терористів за рішенням суду, а щось принципово інше – доступ до повідомлень, причому всіх користувачів».
Раніше Telegram на своєму сайті оновив політику конфіденційності, додавши пункт про те, що месенджер може передавати спецслужбам дані про підозрюваних у тероризмі користувачів.
«Такий крок повинен зробити Telegram менш привабливим майданчиком для тих, хто займається тут розсилкою терористичної пропаганди», – пояснив Дуров.
Нагадаємо, з 16 квітня регулятор «Роскомнадзор» за рішенням суду заблокував доступ до Telegram – причиною стала відмова надати ФСБ доступ до переписки користувачів. «Роскомнадзор» вніс до реєстру заборонених сайтів IP-адреси, які месенджер використовує для своєї роботи. Telegram подав апеляційну скаргу на рішення суду, однак її було відхилено.
У серпні Верховний суд відхилив апеляційну скаргу Telegram на рішення суду визнати законною вимогу ФСБ надати доступ до повідомлень користувачів за запитом спецслужби.
Нагадаємо, в Telegram заявили, що надаватимуть спецслужбам дані про користувачів, але лише у випадку наявності судового розпорядження.