Єврокомісія схвалила покупку компанією Apple сервісу Shazam

Регулятор подумав і вирішив, що сервіс не призведе до зниження конкуренції на цифровому музичному ринку

фото Shutterstock

Єврокомісія схвалила придбання компанією Apple додатка для розпізнавання музики Shazam, повідомляється на сайті європейського регулятора.

«Єврокомісія схвалила придбання компанією Apple Shazam. Комісія прийшла до висновку, що злиття не матиме негативного впливу на конкуренцію в Європейській економічній зоні чи будь-якій її значній частині», – йдеться в повідомленні.

Європейський комісар з питань конкуренції Маргрете Вестагер дійшла висновку, що угода не призведе до зниження конкуренції. «Провівши ретельний аналіз даних Shazam про користувачів і музиці, ми встановили, що придбання цієї компанії Apple не призведе до обмеження конкуренції на ринку стрімінгової цифрової музики», – зазначила євро комісар.

У лютому Єврокомісія почала перевірку угоди, в рамках якої Apple придбала сервіс розпізнавання музики Shazam. Комісія визнала угоду потенційно «несприятливою» для конкуренції. Розслідування ініційовано Австрією, Францією, Ісландією, Італією, Норвегією, Іспанією і Швецією.

Apple купила британський сервіс розпізнавання музики Shazam в грудні 2017 року. Сума угоди склала $400 млн. Плани щодо подальшого розвитку сервісу Apple поки що тримає в секреті.

Британська компанія  Shazam була заснована в 1999 році. Більшу частину її доходів складають комісійні виплати за знайдені користувачами пісні, які вони купують у віртуальному магазині iTunes.

Раніше ми повідомляли, що Єврокомісії не сподобалася угода Apple щодо придбання музичного додатка Shazam.

Сервіс дозволяє визначити автора, виконавця, назву пісні чи альбому по невеликому фрагменту. Достатньо записати аудіо- або відеофрагмент з будь-якого джерела і завантажити в Shazam. Сервіс аналізує його, створює «звуковий відбиток», який порівнює з наявними в базі понад 35 млн композицій, і надає назву і виконавця композиції, а також посилання на її повну версію в таких сервісах, як iTunes, Spotify, YouTube, Groove Music.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS