Соцмережа Facebook запустила нову функцію, яка може розпізнавати текст на картинках чи фотографіях. Нейромережа, яка базується на машинному навчанні, отримала назву Rozetta, йдеться в повідомленні у блозі Facebook.
Нейромережа створена на базі технології оптичного розпізнавання тексту, розробленої Facebook в 2015 році. Принцип роботи нейромережі полягає у виявленні прямокутних зон всередині картинок, де може міститися текст. Далі Rosetta розпізнає текст і транскрибує його в літери.
Як зазначають розробники програми, розпізнавання тексту на картинках є важливою складовою безпеки в соцмережі, оскільки допоможе видаляти шкідливий чи образливий контент.
Оскільки в соцмережі Facebook та Instagram щодня завантажується понад 1 мільярд фото та відео, звичайна система оптичного розпізнавання не справлялася, до того ж, вона бачила лише символи, не розуміючи контексту.
Rosetta завдяки штучному інтелекту зможе розпізнавати як текст, так і зображення – і поєднувати їх, аналізуючи відповідність.
На даний момент Rosetta може ідентифікувати кілька мов, переважно латиницю. Крім стандартних картинок з мемами нейромережа здатна покадрово сканувати відеоролики.