Результати дослідження акваторії Канівського водосховища річки Дніпро свідчать про необхідність подальшої підтримки гарантованих глибин на судновому ході, бо подекуди фарватер почав змінюватися та втрачати свої параметри, повідомляє прес-служба Державної установи «Держгідрографія».
Як зазначається, з такими результатами до Києва повернулася наукова експедиція «Дніпро-2018», яка вивчала зазначену акваторію на судні «Дельфін» на маршруті у 360 км.
Так, у держустанові наголошують про необхідність подальшого проведення комплексні дослідження впродовж всієї річки Дніпро, адже, останні масштабні експедиції проводилися понад 6 років тому.
«Наразі наші завдання – забезпечити у повному обсязі дослідницьку діяльність, відновити міжнародний обмін океанографічними даними під егідою МОК ЮНЕСКО та запровадити сучасні, а саме цифрові інформаційні технології обробки результатів досліджень, їх збереження та використання», – заявив в.о. начальника ДУ «Держгідрографія» Олександр Щипцов. – «Експедиція «Дніпро-2018 – це тільки перший крок на шляху реалізації багатовекторної науково-технічної Програми, яка дозволить зберегти та розвинути наявний доробок у сфері фундаментальних та прикладних досліджень Азово-Чорноморського басейну, а також вивести на більш високий інноваційний рівень гідрографічні та океанографічні дослідження».
Як зазначається, учасники наукової експедиції вперше в історії досліджень Дніпра провели площинну гідроакустичну зйомку дна та водної товщі загальною площею більше 50 кв км. Досліджувалася найнебезпечніша частина суднового ходу – 740-750 км течії Дніпра. Це дало змогу виявити та дослідити затоплені об’єкти природного та техногенного походження, та отримати данні, щоб створити сучасні 3D схеми цієї акваторії.
Крім того, у жовтні 2018 року «Держгідрографія» та «Науковий гідрофізичний центр Національної академії наук України»» планують проведення ще однієї комплексної науково-дослідної експедицій «Чорне море – 2018» в Одеській області – вихід дослідницького судна в українську економічну зону Чорного моря.
Експедиція «Дніпро-2018» добігає кінця.Триває шостий день науково-дослідної експедиції «Дніпро-2018». Вперше були проведені гідроакустичні дослідження дна головної водної магістралі країни. Вже завтра, 14 вересня, спеціалісти Держгідрографії спільно з НАН України представлять перші результати досліджень в рамках прес-конференції, яка відбудеться на Київському річковому вокзалі об 11:00. Нагадаємо, що експедиція «Дніпро-2018» – це перший крок на шляху до реалізації багатовекторної науково-технічної Програми у сфері океанографічного і гідрографічного вивчення морського середовища та внутрішніх водних шляхів України. Мета – підвищення ефективності навігаційно-гідрографічного забезпечення безпеки судноплавства на період 2018-2022 рр.
Опубликовано Державна установа «Держгідрографія» Четверг, 13 сентября 2018 г.
Нагадаємо, експедиція проводилась в рамках проекту багатовекторної науково-технічної програми «Океанографічне і гідрографічне вивчення морського і річкового середовища в інтересах підвищення ефективності навігаційно-гідрографічного забезпечення безпеки судноплавства». Організаторами експедиції виступили Держустанова «Держгідрографія» Мінінфраструктури України спільно з держустановою «Науковий гідрофізичний центр Національної академії наук України». Головна практична мета океанографічних і гідрографічних досліджень в рамках цієї Програми – безпека мореплавства.