Технологія блокчейн дозволить до 2028 року збільшити обсяг торгівлі в глобальному масштабі на 1 трлн доларів. Такі дані випливають зі спільного дослідження Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) і міжнародної консалтингової компанії Bain&Company, пише DailyComm.
Ринок інструментів для фінансування торгових операцій досі покладається на застарілі технології, зазначається в дослідженні. Кардинальні зміни очікуються завдяки численним блокчейн-ініціативам, які здатні істотно підвищити ефективність транзакцій.
Блокчейн допоможе закрити поточний дефіцит торгового фінансування в $1,5 трлн, стверджують автори доповіді.
Завдяки застосуванню блокчейна обсяг міжнародної торгівлі збільшиться приблизно на 30% або на 1,1 трлн доларів. При цьому 40% або $0,9 трлн перейдуть зі сфери традиційних фінансів.
ВЕФ також вважає, що нові технології вплинуть і на урядові організації, в тому числі на такі великі об'єднання, як Євросоюз.
Блокчейн – система організації баз даних. Вона використовується як сховище інформації про операції з криптовалютою і також може бути впроваджена в банківську діяльність: криптотехнологія дозволяє скоротити час на проведення великих операцій. Це стосується не тільки фінансових операцій і не тільки криптовалюти.
Видання нагадає, що IBM і логістична компанія Maersk оголосили про створення спільного підприємства, яке займеться розвитком першої в світі блокчейн-платформи для організації вантажоперевезень. Технологія дозволить використовувати цифрові ланцюжки поставок і відстежити рух вантажу по всьому світу в режимі реального часу.
Згідно з прогнозами, опублікованими компанією IBM, до кінця 2020 року близько 2/3 банківських операцій буде здійснюватися за допомогою цієї технології.
Банківський сектор – не єдина сфера, яка зможе скористатися всіма перевагами блокчейну. Основні принципи його роботи підходять для використання практично в будь-якій сфері діяльності. Основні переваги блокчейну – прозорість і можливість здійснювати транзакції в режимі реального часу.
Нагадаємо, експерти назвали 5 компаній-лідерів за кількістю запатентованих блокчейн-технологій: на перших позиціях – Alibaba та IBM.